П’ять історичних подій Львівщини, які у 2022 році “святкують ювілей”

logo


Львівщина славиться своєю багатою на події історією та дивовижними фактами розвитку та становлення регіону. Безліч архітектурних шедеврів, поява історично-важливих назв та споруди, які служать львів’янам до тепер.

Про все це Новини.LIVE розповість у матеріалі, де підібрано 5 ключових фактів про Львівщину, яким у цьому році виповниться кругла дата.

Цікаві факти з історії Львівщини

храм Никалая во Львове

1292 рік – збудована головна надвірна церква князя Льва – церква Св. Миколая (вул. Б. Хмельницького, 28). Сучасного вигляду церква набула в кінці ХVІІ ст. Нині на фасаді – фрески з образами Св. Миколая, Св. Івана, Богородиці та Розп’яття роботи художника Петра Холодного (20-ті роки ХХ ст.). 1926 р., пише сайт “Фотографії старого Львова”.

Низкий замок, Львов

1362 рік – у північно-західній частині міста споруджено Низький замок. Ця садиба королівських урядовців та старости пережила численні пожежі, війни, реставрації. Після 1772 року австрійська влада планувала розташувати тут усі міські адміністративні органи. 1802 року старий Низький замок було розібрано, а каміння використано для спорудження фундаментів будинків Краківської площі (нині пл. Ярослава Осмомисла).

ул.Галицкая, Львов

1382 рік – перша згадка про вулицю Галицьку – одну з небагатьох Львівських вулиць, що не змінили своєї назви за усі століття свого існування. Назву вулиці дав її напрямок до міста Галича, куди купці та подорожні прямували цією вулицею через Галицьку браму.

Театр, Львов

1842 рік – коштом графа Станіслава Скарбека львівський архітектор Йоган Зальцман за проєктом віденського архітектора Людвіга Піхля збудував міський театр (нині театр ім. М.Заньковецької). Театр на 1460 глядачів був третім за місткістю театром в Європі.

Рынок, Львов

1892 рік – з метою влаштування в середмісті зручного міського ринку влада Львова закупила на межі пл. Галицької та Бернардинської приватні земельні ділянки. Віденська фірма “Енд енд Горн” спорудила залізну конструкцію великого павільйону, накритого хвилястим оцинкованим залізом. Ринок нині повністю реставрований (зараз це Галицький ринок) і дотепер користується у львів’ян великою популярністю.

Більше новин про історію Львова у фото

Давнім львів’янам завжди подобалися лижі. У 20 столітті не було чимось дивним побачити людину у місті, яка пересувається саме таким способом. Старі світлини з’явились у мережі.
У соціальних мережах з’явилися світлини львівського фотографа Вілі Фургала, де група молодиків вивішували на одній із вулиць Львова гірлянду з купоно-карбованців.

Важко це зараз уявити, але раніше у Львові можна було зустріти чимало тропічних рослин, нетипових для клімату західної України. Зокрема, у місті Лева на вулицях росло чимало пальм.