Паперова фабрика на Жидачівщині має заплатити понад 140 тисяч гривень за забруднення довкілля

logo


БІЗНЕС

Наразі у Держекоінспекції сподіваються, що фабрика заплатить цю суму добровільно

Фото архівне: ЛОДА

Паперова фабрика на Жидачівщині має заплатити понад 140 тисяч гривень за забруднення довкілля. Це пов’язано з тим, що АТ «Кохавинська паперова фабрика», яка розташована у смт Гніздичів, що на Жидачівщині (тепер Стрийський район), завдала державі збитків на суму 141 466 гривень. А все через те, що працівники фабрики складали відходи (скоп – волокно, яке збирають з відхідних вод папероробної машини і дають на переробку) у невідповідному місці і тим самим забруднювали місцевість.

Спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрали проби грунту з метою дослідження можливого забруднення земель. За результатами проведених лабораторних аналізів виявлено перевищення вмісту забруднюючих речовин відносно контрольної проби. Відповідно до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства України, працівники Інспекції нарахували збитки на суму 141 466 гривень та скерували претензію щодо їхньої добровільної сплати. – Зазначили у Держекоінспекції у Львівській області.

Нагадаємо, Кохавинська паперова фабрика у Гніздичеві працює з 1995 року. Її заснували на базі Кохавинської целюлозно-паперової фабрики, яка працювала з 1939 року. Зараз фабрика виробляє паперові рушники, туалетний папір та серветки.

Станом на грудень 2020 року на підприємстві працювало 332 людини. Середня заробітна плата тоді була 13,5 тисяч гривень. За 10 місяців 2020 року підприємство реалізувало продукції на майже 490 мільйонів гривень. Залучило понад 59 мільйонів гривень інвестицій.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.