Парк «Знесіння» потребує небайдужих для втілення ідеї виноградарства

logo


У львівському парку «Знесіння» невдовзі влаштують толоку, аби підготувати територію для нового призначення. На півгектарах парку облаштують виноградники та урбан-сад. Так там хочуть відновити традицію виноградарства, яке розвивалось у XV-XVI століттях.

Проект виноградника в парку «Знесіння» розробили минулого року спеціаліст з екології Ліана та ландшафтний архітектор Сігне. Дівчата волонтери-стажувальники від Глобальної освітньої мережі. Тепер за реалізацію взялась громадська організація «За ЕКОрозвиток».

«Саме на цьому місці будуть грядки – і в землі, і зроблені у спеціальних контейнерах, які ми будемо робити. Там трошки далі буде дикий сад. Там досить багато чорниць росте, ще маємо висадити малину, облагородити це і у два-три ряди там буде сад плюс поставимо лавки, зробимо місце для вогнище, тобто зробимо гарну рекреаційну зону», – розповіла представниця ГО «За ЕКОрозвиток» Діана Попфалуші.

Виноградні пагорби розташують у південно-західній частині парку – це неподалік Шевченківського гаю. Обвиватиме ягода й арки, які встановлять на стежках. На цих схилах висадять кущі винограду. Вони вже тут були у XV-XVI століттях.

«Тут були монахи, які вирощували виноград і, відповідно, робили з нього вино, але через якийсь час ця діяльність, на жаль, трошечки стала невигідною, відповідно, закинули саму справу, ці виноградники ще можна досі бачити, скажімо, тут є дика Ізабелла», – розповів представник ГО «За ЕКОрозвиток» Ростислав Васюта.

Мають вже 40 тис. грн – це грант від проекту «Громади в дії» Інституту міста.

«Це тверда частина проекту: встановлення 4 лавок, 4 арочних конструкцій, встановлення боксів і закупівлю саджанців для арочних конструкцій», – зазначила Діана Попфалуші.

Це довготривалий проект. До кінця року лише підготовлятимуть відведених півгектара землі до робіт.

«Думаю, нам вдасться зробити сам проект і повністю підготувати ділянку, скажімо, під самі виноградники, під фруктові дерева, розчистити, почистити, вирівняти її, оскільки, крім виноградників, там будуть і алеї», – додала заступник директора регіонального ландшафтного парку «Знесіння» Мар’яна Задорожна.

Ідейникам проекту бракує рук, а також спонсорів. Тож усі, хто бажає допомогти хоч якось, можуть написати на сторінки в організації чи парку у Facebook.