Перед будівництвом північної об’їзної дороги Львова проведуть масштабні археологічні розкопки

logo
223203_pered_budivnictvom_pivnichnoji_ob_jiznoji.jpeg


Перед початком будівництва північної об’їзної дороги Львова археологи НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України проведуть масштабні дослідження. Зокрема, вони дослідять 21 давнє поселення, а також стежитимуть за земляними роботами, бо до них прилягають відомі пам’ятки – городища біля сіл Рокитне і Завадів.

Як вказано на сайті «Рятівної археологічної служби», дослідження планується провести на рекордній для України площі – 103 тис. м2. Для порівняння – це площа 14 футбольних полів.

«Досі археологи в Україні не мали можливості дослідити таку велику площу археологічних об’єктів в межах одного будівельного проекту. Схожий досвід не є новим для наших колег з Польщі чи інших країн Європи, де масштабні розкопки перед будівництвом доріг є сталою практикою. Однак для нас це цілком нові можливості», – пояснює директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Олег Осальчук.

Північний обхід Львова – це ділянка об’їзної міста, яка з’єднає міжнародну трасу Київ-Львів-Чоп із трьома міжнародними дорогами, що прямують від Львова до кордону з Польщею. Протяжність нової ділянки – близько 24 км. Проект передбачає будівництво дороги за зразком сучасних європейських автострад.

Будівництво північної об’їзної дороги Львова планують розпочати у 2018 році

За словами керівника проекту, археолога Олександра Сілаєва, територія, через яку пройде нова дорога, це межа двох цікавих фізико-географічних територій – Розточчя і Грядового Побужжя, які у прадавні часи були щільно заселені.

Науковці проведуть розкопки на різночасових поселеннях. Найдавніші відносять до культури лійчастого посуду і датують ще ІІІ тис. до н. е., наймолодші ж поселення виникли за княжих часів.

Будівництво північного обходу Львова планують розпочати у 2019 році. Раніше Служба автомобільних доріг Львівщини замовила проект будівництва північного об’їзду Львова, який мають завершити у 2018 році.


А поділитися?