Перемоги 2019 року: що хорошого зробили у Львові за 12 місяців

logo


Чотири роки на вулиці Стрийській у Львові не могли добудувати споруду, яка мала стати сучасним офісом поліції. Торік у рамках проєкту “Створення системи швидкого реагування на злочини та інші події у Львові”, який реалізують за сприяння Євросоюзу, вдалось отримати дофінансування на будівництво.

Ребрендинг Лялькового театру

Ляльковий театр, фото 032.ua

Львівський театр ляльок торік взяв новий курс і став простором як для наймолодших, так і для дорослих. Установа розширила репертуар і пропонує як дорослі, психологічні за змістом вистави, так і пізнавальні постановки для дітей, а також промо-акції, соціальні заходи, літні табори, працює над запуском “бейбі-театру” для немовлят.

Здобули першість серед шкіл України на ЗНО

Львівський фізико-математичний ліцей, Вікіпедія

Львівський фізмат-ліцей очолив рейтинг серед аналогічних закладів освіти по Україні за підсумками тестування абітурієнтів. Освітяни відзначили ще 17 львівських шкіл, а за видатні досягнення, фізмат-ліцей додатково профінансували на 1 млн грн від міста.

Відкрили банк крові для тварин

Банк крові для тварин, фото ЛМР

ЛКП “Лев” зможе рятувати більше безпритульних і домашніх тварин, адже торік тут відкрили перший у Західній Україні банк крові для тварин. Реалізувати цей проєкт вдалося за допомоги благодійників та партнерів комунального підприємства.

Облаштували делініатори на Свєнціцького

Делініатори на Свєнціцького, фото "Зручне місто"

Наприкінці 2019-го на вулиці Свєнціцького нарешті облаштували довгоочікувані делініатори, які відокремлюють смугу для проїзду трамваю проблемною ділянкою вулиці, на повороті зі Стуса. Фактично, рік довелося чекати на такі покрещення у Львові, і нарешті дочекалися.

Виділили смуги для громадського транспорту

Смуга для Громадського транспорту, Deutsche Welle

Зі “скрипом” та спротивом водіїв приватних авто, у Львові таки погодили рішення про виділення окремих смуг для проїзду громадського транспорту. Перший “швидкісний коридор” для автобусів і тролейбусів з’явився на проспекті Чорновола, “виділенкою” можна вважати і трамвайну лінію з делініаторами на Свєнціцького. У Львові також планують пришвидшити таким чином рух громадського транспорту на Липинського, Хмельницького, Личаківській і на Сихові (пр. Червоної Калини). 

Почали думати про будівництво крематорію

Одеський крематорій, Вікіпедія

За понад 10 років у Львові нарешті замислились над проблемою відсутності місць для поховань та створенні альтернативи цвинтарям, а саме – крематоріїв. У квітні створили робочу групу, яка лобіює це питання, а також провели соціологічне опитування, яке показало, що здебільшого львів’яни позитивно розцінюють ідею збудувати крематорій у місті. Залишилася справа за малим – перейти від “мрій” до дій.

Підкорили Антарктиду

Львівські полярники в Антарктиді, фото ЛОДА

Львів’янин Ігор Дикий з колегами-полярниками поїхали у наукову експедицію на станцію “Академік Вернадський” в Антарктиду, і розгорнули прапор Львівщини на цьому континенті. Повернуться науковці на Батьківщину аж навесні цього року, після 12 місяців перебування у холодному кліматі.

Почали цінувати спадщину

032.ua, Простір синагог

Невеликими кроками активним громадянам вдається відвойовувати та зберігати культурну спадщину. У багатьох ініціативах допомагає Євросоюз. Так, наприклад, у Львові та Умані діє проєкт ReHERIT, який допомагає переосмислити й актуалізувати міжнаціональну культурну спадщину та, зокрема, збільшити територію “Простору Синагог” у місті.

Відновили старовинний орган

Латинська катедра, фото: Ukraine Incognita

У Латинській катедрі торік відновили орган кінця ХІХ століття та вперше за 100 років на ньому зіграли низку музичних творів. Шедеври доби бароко і класицизму львів’яни змогли почути завдяки реставратору Бернарду Терману. 

Здобули статус “Найкращої кафе-пекарні”

Пекарня "Живий хліб", фото Фейсбук

У грудні 2019 року українським закладам вручали престижну Національну ресторанну премію “Сіль”. У рамках заходу, львівську пекарню “Живий хліб” визнали найкращою серед аналогічних закладів. Тут виготовляють авторський хліб і традиційну французьку здобу, а також інші кондитерські вироби. 

Розпочали піклуватись про ближніх

Концепція ГО "Тарілка"

Підприємець Ростислав Косюра з командою волонтерів вирішив створити у Львові громадську організацію за іноземними зразками, яка би збирала із закладів харчування та магазинах невикористану їжу й роздавала потребуючим. Зараз “Тарілка” облаштовує приміщення і вже зовсім скоро розпочне роботу.

Прихистили багатьох тварин