Перинатальний центр у Львові має запрацювати через кілька днів

logo
194842_perinatalnij_centr_u_lvovi_mae_zapracjuva.jpeg


Незабаром повинна повноцінно запрацювати перша черга перинатального центру.

Директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак під час дискусії «Чи потрібен Львову перший приватний пологовий будинок», організованою дискусійною платформою Tvoemisto.tv, повідомила, що перинатальний центр повинен запрацювати за кілька днів.

«Я думаю, у нас залишилося день-два до того часу, коли перша черга перинатального повноцінно запрацює, оскільки станом на зараз майже всі моменти, які не давали запустити перинатальний центр в роботу, вирішені. Там було не стільки будівельних проблем, скільки організаційних та медико-технологічних», – заявила Ірина Микичак.

За її словами, рішення про відкриття першої черги перинатального центру було прийняте під тиском громадськості. Загалом, перинатальний центр у Львові складається з трьох корпусів, а зараз в експлуатацію вводяться два з них.

«Під час огляду виявилися приховані дефекти, зумовлені, в тому числі, не дуже якісною проектно-кошторисною документацією, і зараз їх треба виправляти», – додала директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко 20 квітня урочисто відкрив обласний перинатальний центр у Львові. Однак згодом виявилося, що після урочистого відкриття медичний заклад так і не ввели експлуатацію. Зокрема, з’ясувалося, що будівля не відповідає проектній документації. У зв’язку з цим центр досі не може приймати породіль і  надавати консультації.

Довідка

Львівський державний обласний клінічний перинатальний центр закрили на реконструкцію 2013 року. Нових пацієнтів він мав приймати вже 2014, однак ремонтні роботи затягнулися на п’ять років.

За проектом вартість реконструкції становила сто мільйонів гривень. Із них 56 – на капітальне будівництво, 16 – на нове обладнання. У 2014 році Львівська обласна рада не використала 20 мільйонів гривень, виділених Кабміном на реконструкцію. Після ще однієї, 45-мільйонної, субвенції, фінансування припинили. У лютому 2017-го виділили ще 45 мільйонів. Тендер, оголошений управлінням капітального будівництва ЛОДА, виграла київська компанія «Аеробуд-Захід»


А поділитися?