Перший магазин історій у Львові: де купити нестандартні подарунки перед святами

logo
153907_pershij_magazin_istorij_u_lvovi_de_kupiti.jpeg


Скоро новорічні та різдвяні свята, а ви і досі не знаєте, що даруватимете найріднішим? Tвоє Місто розповідає, де в одному місці Львова зібрались круті речі від українських виробників, кожна з яких має свою унікальну історію.

Багато речей, які є практичними в нашому житті, можуть також бути гарним подарунком. Але ще краще, якщо він має свою індивідуальну історію – від початку створювання до моменту отримання. Тому що подарунки – це не про матеріальне. Так вважає Олег Грициняк, один з засновників «PreStory» – простору, який зібрав найкращі історії українського виробництва.      

«Ми працюємо зі щастям! Дарувати людям позитивні емоції – це весело і це те, що приносить нам задоволення, – сміється Олег. – В столиці є багато магазинів подарунків, які працюють з українськими виробниками, але до Львова вони, чомусь, не доходили. Тому ми вирішили, що треба діяти самим».

Головна ідея «PreStory» (від Present Story) – в тому, що кожна річ, яка стоїть на полиці, має свою передісторію. Історію виробника, продукту, його створення. 

Олег показує дерев’яну настільну лампу з цікавим дизайном – паралельно з неприхованим захватом розказує, що ідея створення належить шістнадцятирічному хлопцю.

«Ми в шістнадцять ні про що серйозне не думали. А хлопчина, батько якого робить сауни і має багато матеріалу, побачив в тому можливість. Використовуючи ці матеріали на заводі Трембіта, знайшов людей, які це зроблять, дав матеріал, намалював дизайн, поставив туди лампочку Едісона. Ця лампа створює прекрасну атмосферу», – говорить Олег.

Від яскравих речей на полицях розбігаються очі – вибрати не просто. Проте, кольорові шкарпетки – завжди вдалий варіант, коли не знаєш, що подарувати. Це – майже гасло бренду «Sammy Icon», першопрохідця у виробництві стильних шкарпеток в Україні.

«Засновником є Олексій Малицький, – розказує Олег, – хлопець з Дрогобича, який колись поїхав вчитись в Київ і до створення сьогодні вже відомого бренду мав ще кілька проектів. Взагалі мода на кольорові шкарпетки прийшла з Європи. В бізнес–колах всі ходили в однаковому одязі – світла сорочка, темний костюм. Вирізнитись не було чим. Єдиний вихід – кольорові шкарпетки. Фішка в тому, що як тільки ти сідаєш – світиш шкарпетками. А в Україні такого ще не було. Тепер шкарпетки «Sammy Icon» продають не лише в країні, але експортують в Німеччину, возять на міжнародні виставки».

Подарунки в крамниці – дуже різні. При цьому немає вікових рамок – тут і креативні дитячі іграшки, і презенти з поєднанням оригінальності та практичності для дорослих.

Окрім крамниці подарунків, «PreStory» – це також простір для розвитку і спілкування. Кожна ідея не існує окремо, а, за словами засновників, доповнює іншу.

«Коли ми говоримо, що подарунок – це історія, ми робимо крок далі. Якщо в нас є такі чудові виробники, які знаходяться тут, у Львові, то чому б не запропонувати людям навчитись робити ці казкові речі власними руками?», – говорить Тася Арехта, івент-менеджерка «PreStory».

Простір також планує влаштовувати багато цікавих івентів. Серед найближчих заходів – English Game Club, де кожен охочий зможе покращити свою англійську під час гри у “Монополію”. “Зараз недостатньо лише спілкуватись англійською, ми хочемо дати вам більше – можливість справжнього англомовного нетворкінгу в реальних обставинах”, – каже Тася. 

Для тих, хто горить мандрами, простір організовує «Travel Log»: заходи, на яких можна буде дізнатись усі лайф–хаки про подорожі з розповідей досвідчених мандрівників. На найближчому з івентів, тут пропонують дізнатись про найбільш оптимальні маршрути різдвяною Європою. «І ще – це буде незвичний формат: кожен з гостей обов’язково буде привозити з подорожей приємні гостинці для наших відвідувачів. Це буде щось смачненьке, з духом відвіданої країни», – ділиться Тася.

«Але це буде незвичний формат: кожен з гостей обов’язково буде привозити з подорожей приємні гостинці для наших відвідувачів. Це буде щось смачненьке, з духом відвіданої країни», – ділиться Тася.  

Окрім  розмов про мандри та спілкування анлійською, «PreStory» пропонує також робити речі власноруч. Для цього влаштовує щотижневі майстер-класи, адже найкраща передісторія – та, яка написана тобою. Тут можна власноруч зробити подарунок та спакувати його, щоб подарувати найдорожчим.

Спілкування – найважливіша складова простору, вважають засновники. Так само як історії, за якими сюди приходять люди, шукаючи креативні подарунки.

«До нас приходить людина, яка не готова подарувати гроші другу, коханому, родині. Яка розуміє, що подарунок – це не те, що від тебе вимагає суспільство, а те, що ти хочеш привнести в життя іншої людини, – говорить Василь Рожко, співзасновник «PreStory». – Ідеальний подарунок має бути дуже персональний. Це завжди про те, хто дарує і кому дарують. Він має бути такий, щоб людину зачепило десь на особистому рівні, було ій потрібно. Але і не було надто дороге. Тут має бути баланс. Ідеальний подарунок – це про баланс: тебе і когось, ціни і комфорту. Коли людина вибирає подарунок – і йде щасливою». 

Краса – в простих речах. Особливо, коли ця річ – подарунок від когось або комусь. Наповнюючи предмети собою, ми даруємо їм цінність, яка зростає з кожним днем. А що це буде – скретч–карта, книжка, прикраса з мікросхеми або казковий дивоскоп, вибирати вже кожному особисто. Бо все, що тут можна знайти – не просто речі, а частини справжніх і щирих історій, народжених в Україні.

Детальніше  дізнатись про крамницю та простір можна в Facebook або за адресою: вул. Костюшка, 18.


А поділитися?Вам має сподобатись...