Першу «Розумну парковку» відкрили у Львові

logo


У Tech StartUp School у Львові відкрили «Розумну парковку». Ініціатори проєкту розробили технологію, яка зможе поступово врегулювати процес паркування, а в перспективі допоможе розв’язати транспортну проблему у великих містах.

Про це повідомили на сайті Національного університету «Львівська Політехніка», передає Укрінформ.

«На «Розумній парковці» встановлено датчики, які контролюють вільні місця на певній території. Цю інформацію користувачі можуть побачити в спеціальному додатку, який показує вільні місця, щоб припаркуватись. Є також можливість зарезервувати стоянку на певні години. Ця технологія найбільш доцільна для центра міста, де є обмежена кількість паркомісць. Великий її плюс у тому, що вона передовсім є зрозуміла для користувача», – розповідає директор Tech StartUp School Назар Подольчак.

Головний розробник «Розумної парковки» Андрій Косак наголосив, що це перша у Львові така парковка, але точно не остання. У 2022 році в усьому місті планують облаштувати такі стоянки для машин на більшу кількість місць.

У смарт-селі на Одещині вже встановили сонячні електростанції в двох будинках

Першу парковку відкрили на території Tech StartUp School. Технології на стоянці не обмежуються лише датчиками, тут представлено й дещо інше, що використовуватиметься в комплексі та гарантуватиме багатофункційність «Розумної парковки». Наприклад, працюватиме озонатор, за допомогою якого можна очистити салон машини від неприємних запахів і знезаразити його.

Над проєктом «Розумної парковки» разом з українськими розробниками працювали білоруські колеги.

Фото: Національний університет «Львівська Політехніка»