Першу в Україні виставу про ЛГБТ покажуть у Львові

logo
64028_pershu_v_ukrajini_vistavu_pro_lgbt_pokazh.jpeg


Уже цього тижня

Цього тижня “Дикий театр” презентує прем’єру вистави “Том на фермі” за п’єсою відомого канадського драматурга Мішеля Марка Бушара.

Перші покази відбудуться у столичному “Мистецькому Арсеналі” у п’ятницю й суботу. Постановки за цим твором, який порушує теми рівності й дискримінації, ідуть у театрах по всьому світу, також п’єсу Бушара неодноразово екранізували. Серед найвідоміших фільмів – робота знаменитого режисера Ксав’є Долана, в якій він сам виконав головну роль.

Українську версію “Тома на фермі” поставив режисер і драматург Павло Ар’є, якого книга вразила більше, ніж стрічка. “П’єса Мішеля Марка Бушара виявилася набагато гострішою, щирішою і чеснішою, – говорить Ар’є. – Для мене це історія про подвійні стандарти і брехню. «Ніколи не кажіть правди!» – ці слова зі щоденника загиблого хлопця-гея стають ключем до усього тексту”.

На думку творців спектаклю, “Том на фермі” є першою виставою в Україні, що резонує з ЛГБТ-питанням. «До того ж, вона стала першою співпрацею незалежного «Дикого театру» з державною інституцією – «Мистецьким Арсеналом», – підкреслила засновниця “Дикого театру” і продюсерка проекту Ярослава Кравченко, яку цитує cultprostir.ua.

Варто зазначити, що у “Мистецькому Арсеналі” планують розпочинати спеціальну театральну програму. Про це повідомила його генеральна директорка Олеся Островська-Люта: “Показ вистави «Том на фермі» стане для нас невеликим кроком у цьому напрямку, щоб подивитися, що працює добре, що не працює, де переваги, а де складнощі, варто робити самостійну програму чи, наприклад, резиденційну для незалежних театрів”.

На прем’єру до Києва особисто завітає автор п’єси Мішель Марк Бушар, який, крім того, 18 лютого візьме участь у круглому столі на тему «ЛГБТ і культура: агресія “інших” чи парадокс вимушеного сприйняття». Також у програмі заходів – презентація україномовного видання твору «Том на фермі», яке випустило Видавництво Анетти Антоненко.

У неділю, 19 лютого, виставу “Том на фермі” представлять у Львові на сцені Театру імені Лесі Українки, який виступив одним із партнерів проекту.


А поділитися?