Перший в Європі Парк голограм відкрито Східниці

logo


понеділок 02 жовтня, 2023 15:47

У курортному містечку Східниця, що на Львівщині, за підтримки Українського культурного фонду, запрацював перший в Європі Парк голограм.

Завдяки створеним мультимедійним 3D моделям  Aero3d та
голографічному обладнанню з 1 до 10 жовтня на території  СПА-готелю «Респект Карпати» гості та мешканці Східниці можуть безкоштовно переглянути 3d зображення та ознайомитися із найдавнішими дерев’яними церквами Дрогобиччини, які були зведені ще у XVII-XVIII ст.

Керівник проєкту Леся Гарасим наголосила, що проєкт виник із синергії бізнесу, культури та технологій і така модель співпраці може дати якнайкращі результати у сфері збереження та популяризації культурної
спадщини.  Міські голови Східниці – Іван Піляк та Борислава – Ігор Яворський подякували колективу СПА готелю «Respect» за те, що бізнес фокусується на просуванні культурної спадщини регіону і сприяє збереженню святинь.

За допомогою голограм у парку відтворені церкви:

Покрови Преподобної Богородиці, XVII ст. із с. Попелі, Преображення Господнього, 1722 р. із с.
Підбуж; Собору Пресвятої Богородиці, 1700 р. із с. Селець; Благовіщення Преподобної Богородиці, 1791 р. із с. Новошичі; Свято-Іллінська церква ХVІІ ст. із с. Лішня; Царя Христа, 1773 р. із с. Вороблевичі; Святого Євстахія, XVII ст. із с. Летня; Успіння Пресвятої Богородиці, 1644 р. із смт. Меденичі; Воздвиження Чесного Хреста, 1661 р. з м. Дрогобич; Святого Юра, 1656 р. з м. Дрогобич

Проєкт Парк мультимедійних голограм «Дерев’яні церкви Дрогобиччини»
створений за підтримки Українського культурного фонду.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

НА ГОЛОВНУ