Петиція про будівництво крематорію у Львові набрала 500 голосів

logo


Електронна петиція про будівництво у Львові крематорію набрала понад 500 голосів. Відтак її мають розглянути депутати на одному з наступних пленарних засідань сесії Львівської міської ради.

«У зв’язку зі збільшенням населення міста, а відповідно і кількості померлих, потрібно подбати про альтернативний шлях поховання – кремацію. Наявні в місті кладовища переповнені, площі, які вони займають, використовуються неефективно. На кладовищах процвітає тіньовий бізнес продажу місць», – окреслив проблему автор петиції Андрій Ходань.

Петицію про будівництво крематорію, який зможе вирішити проблему з місцями на львівських кладовищах, підтримали понад 500 львів’ян. Відтак на одному з наступних засідань сесії її мають розглянути депутати міськради.

Загалом у Львові є більше 10 цвинтарів, з них діючими вважаються лише чотири. При цьому поховання дозволені лише на Голосківському кладовищі. На Янівському, Сихівському і Личаківському дозволено лише підхоронювати на вже існуючі ділянки.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що міськрада розглядає можливість будівництва у місті крематорію. Ідею кремації померлих підтримали представники різних релігійних конфесій.

На території України діє лише три крематорії – у Києві, Харкові та Одесі. У 2018 році в Одесі застосували кремацію щодо 14% померлих, у Києві та Харкові такий показник становив 65%.