Петиція про демонтаж пам’ятника Моцарту-сину у Львові: у охочих підтримати виникають технічні проблеми

logo


МІСТО

Звернення набрало уже більше половини голосів, необхідних для розгляду 

Фото: Galnet

Станом на сьогодні, 8 вересня, петицію про демонтаж пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту на площі Євгена Маланюка підписали 298 людей. Проте авторка петиції Наталія Криничанка розповіла Ganet, що у багатьох охочих підтримати звернення виникають технічні проблеми. 

Це не проблема у тому, що людина не знає, як зареєструватися. Це не стосується людей, які не користуються такими послугами. Йдеться про труднощі, з якими стикаються ті, хто орієнтується в цих справах. Їх повертає на першу сторінку уже в момент голосування, немає підтвердження, іноді не відбувається до кінця голосування. Також невчасне реагування не смс-ключ – він запізнюється, тому людина запізно його надсилає. А коли людина кілька разів не змогла зареєструватися, система починає блокувати пошту, з якої працює користувач.

Також, говорить пані Наталія, були випадки, коли охочий проголосувати мав реєстрацію у кількох запропонованих банкінгах, але проголосувати міг лише з одного.

Виходить, що якщо людина не має кабінету в конкретному банку, то голос не зарахують.

Зараз авторка петиції ініціює перевірку цього сервісу на предмет можливих маніпуляцій.

Я вважаю, що це має бути відкрито і перевірено. Якщо ми не можемо користуватися цим сервісом, то ми це приймемо і будемо вчитися. Я уже шукаю волонтерів, які б розповіли людям про їхні помилки під час голосування. Але, я думаю, якщо ця система створена для покращення, полегшення, прояву демократичних цінностей, то вона не має бути такою складною. Бо більшість людей просто технічно не мають можливості виявити свій голос.

Найважливішою причиною створення петиції, говорить Наталія Криничанка, було те, що у мерії проігнорували зауваження та корективи, які пропонували різні фахівці щодо скульптури. Вона пояснює: петиція стала майданчиком обговорення, дала можливість дискусії, яка до встановлення була обмеженою.

Проєкт є дуже приватним, як на мене. Обійшли всі реєстрацію, обговорення, конкурс. У Львові, щоб поставити навіть щось маленьке, треба пройти усі кола пекла, аби зібрати потрібну документацію. А у цьому випадку – дві доби пройшло від подачі заявки на встановлення до рішення виконавчого комітету. Це при тому, що іноді людям роками не дозволяють провести певний проєкт.

Каже: голосувала на виборах за чинного мера і не була в опозиції, тому може без застережень апелювати до влади.

Я вважаю, що мій голос теж має значення. Але як і мій, голоси багатьох був знівельовані. Я не маю жодних застережень щодо художнього замислу. Митець так бачить. Але питання, чи це наш Моцарт. Чи ми погоджуємося з тим, що хочемо бачити Моцарта саме таким, яким зобразив його скульптор. Ми знаємо Моцарта зовсім іншого. І я вважаю, що це маніпулятивний жест для того, щоб змінити візію львівського Моцарта-молодшого. Нівелюється все те, що зробили дотепер, бо з 1991 року у Львові працювали музичні товариства, окремі музикознавці, критики, які досліджували життя і творчість Моцарта-молодшого. Тому тут основне – дати можливість усім бути залученими до процесу. Бо ця скульптура не є приватною річчю, вона не стоїть у приватному секторі.

Додамо, для того, аби петицію розглянули, вона повинна набрати 500 голосів.

Нагадаємо, 26 серпня на площі Маланюка у Львові відкрили пам’ятник Францу Ксаверу Моцарту, сину Вольфганга Амадея Моцарта, який свого часу жив і працював у Львові. Чому пам’ятник Моцарту-сину у Львові має дві ліві ноги: пояснює скульптор.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.