Під час святкування дня міста Дубляни у місті відбудеться благодійний захід на підтримку воїнів

logo


Дублянам – 584 роки: в неділю у місті відбудеться благодійний захід на підтримку воїнів

Місту Дубляни – 584 роки з дня першої історичної згадки. З цієї нагоди громада готується до великого волонтерського заходу – із футбольним матчем, благодійним ярмарком та аукціоном. Подія відбудеться у неділю, 12 травня.

«Місто пережило дві світові війни, а нещодавно – обстріли російськими ракетами. Втім, у свій поважний день народження йде з вірою у перемогу», – зазначили в управлінні адміністрування та розвитку громад ЛМР.

Всі зібрані під час заходу кошти будутьскеровані на потреби ремонтно-відновлювального батальйону 65 ОМБР, в якому служать троє бійців, родом із Дублян.

Програма заходу:

15:00 — урочиста академія (Літній театр, вул. Студентська, 5);

15:45 — волонтерський аукціон та концертна програма за участю творчих колективів Дублян та запрошених колективів (Літній театр, вул. Студентська, 5);

17:00 — футбольний матч ФК «Дубляни» – ФК «Сокіл» (Борщовичі) (стадіон Дублянського опорного ліцею ім. ГерояУкраїни Анатолія Жаловаги, вул.Шевченка, 21).

В управлінні адміністрування та розвитку громад ЛМР підготували цікаві факти про один із найстаріших населених пунктів Львівської громади:

Перша писемна згадка про Дубляни датована 1440 роком.Назва населеного пункту походить від слов’янського племені – дубляни, котрі проживали в дубових лісах.Символом громади, що зафіксовано на її печатках, є «Око Провидіння». На сучасному гербі міста цей символ поєднаний іззображенням двох дубів.Дубляни вважають центром сільськогосподарської науки та аграрної освіти заходу України. Тут розташований один із найдавніших в Україні вищих навчальних закладів аграрної освіти – Львівський національний університет природокористування. На початку року його пошкодили російські ракети. Постраждали і сусідні будинки та лікарня. Всі пошкоджені вікна наразі вже відновлено, а в центральному корпусі університету триває реконструкція.У Дублянському аграрному вишісвого часу навчався ідеолог українського націоналістичного руху Степан Бандера. Його постать увічнена у пам’ятнику перед університетом.У громаді проживав відомий український диригент Степан Турчак. На його честь у Дублянах названо дитячу школу мистецтв.Нині у громаді мешкають брати Петро та Богдан Новаки – майстри, які продовжують українську традицію виготовлення різдвяних звізд рідного краю.Голос Сокальщини на GoogleNewsЧитати далі

Saturday May 11th, 2024

У Дрогобичі завтра біля фонтану працюватимесувенірний ярмарок «Дрогобицький крам»

Saturday May 11th, 2024

У Белзі відзначили храмовий празник

Wednesday May 8th, 2024

На День матері у Дрогобичі відбудеться творчий мистецький захід

Wednesday May 8th, 2024

В Дрогобичі відбувся черговий «Дрогобицький крам», де збирали кошти для захисників  

Wednesday May 8th, 2024

У Львові біляпам’ятника Тараса Шевченка провели гаївки

Friday May 3rd, 2024

Дрогобич розквітнув писанками до Великодня: центр міста задекорували до світлого свята 

Tuesday April 30th, 2024

На Львівщині прикордонники відзначили професійне свято

Tuesday April 30th, 2024

Головну площу Новояворівської громади прикрасили Великодньою писанкою

Thursday April 11th,2024

Прикордонниця Львівського загону Марія Пухалик нагороджена премією «Woman 2023» за версією міжнародного глянцевого журналу «Business Woman»

Friday March 29th, 2024

В Дрогобичі відбудеться черговий ярмарок на підтримку ЗСУ