Під стінами Львівської ОДА влаштували музичний мітинг

logo


Учора, 9 вересня, у Львові провели мітинг на підтримку концертно-музичної індустрії «НасНеЧують». Відбувався він у сквері «На валах», що навпроти Львівської облдержадміністрації.

Провели його місцеві організатори івентів, які виступають проти рішень уряду про часткову заборону на проведення концертів організаторами, в яких відповідний КВЕД не є основним. Зазначимо, що дана акція була всеукраїнською і в багатьох містах відбулися чи відбудуться протести через такі рішення уряду.

Тож у сквері розгорнули імпровізовану концертну зону. Розставили колонки, організували ді-джейський пульт і крутили музику. Також на деревах розвісили наліпки із закликами до влади не знищувати концертно-музичну індустрію.

«26 серпня уряд остаточно перекрив кисень діяльності нічних клубів, які і так ледве трималися на плаву з початку карантину, а також відновив обмеження для роботи суб’єктів господарювання (ресторанів, кафе, барів) у нічний час, що знову ставить під загрозу малий і середній бізнес, дотичний до розважальної галузі. Заходи обмеження конкретно проти галузі культурної сфери України призведуть не тільки до безробіття, а й до занепаду індустрії в цілому. Кожен майданчик, заклад, скасований захід – це тисячі робочих місць і безліч суміжних професій, які залишилися без засобів для існування і утримання власних сімей», – зазначили організатори мітингу.

Також, як розповіли вони, їх мета – привернути увагу представників влади та спільними зусиллями створити план виходу з кризи. Зокрема вони вимагають призупинити дію або скасувати постанови Кабінету Міністрів України, які Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції, та дозволити роботу без обмежень у часі для розважальних закладів, суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, тощо). Повністю або частково звільнити від податкових зобов’язань суб’єкти господарської діяльності, роботу яких заборонено та/або обмежено постановами Кабінету Міністрів України на період дії заборон та обмежень, або надати одноразову фінансову допомогу суб’єктам господарської діяльності, які постраждали внаслідок дії заборон та обмежень.

Організатори мітингу також закликають створити робочу групу за участі представників профільних міністерств, керівників закладів та суб’єктів господарської діяльності, що працюють у напрямку організації культурного відпочинку та дозвілля.

Вони запевнили, що якщо влада ігноруватиме їх, то мирна акція переросте у масштабний протест, на якому люди з усієї країни відстоюватимуть власні права.

Павло Паламарчук, “День”, Львів