Під стінами Ратуші кілька десятків людей вимагали повернути приміські маршрути до центру Львова

logo


У четвер, 27 жовтня, львівську Ратушу пікетували мешканці приміських сіл, які вимагали повернути кінцеві зупинки приміських маршруток до центру міста.

Зранку біля входу до Львівської міськради на площі Ринок зібралися кілька десятків протестувальників. Переважно, це були мешканці сіл Басівка і Годовиця Пустомитівського району. Вони тримали в руках плакат з вимогою повернути до пам’ятника Степанові Бандері кінцеві зупинки маршруток №171 (Львів – Басівка) та №142 (Львів – Пустомити), які зараз їздять до АС-3 на вул. Петлюри.

До протестувальників вийшли заступник мера Львова Віктор Пушкарьов, начальник управління транспорту і зв’язку ЛМР Віктор Щир, голова транспортної комісії Львівської облради Михайло Сидорович та директор приватної фірми-перевізника «Міра і К» Микола Шкурган.

Чиновники намагались пояснити протестувальникам, що рішення про перенесення приміських маршруток приймала не міська рада, а Львівська облдержадміністрація.

Зокрема, Михайло Сидорович наголосив, що згідно із законодавством, приміські та міжміські маршрутки мають їздити до найближчих автостанцій на околицях міста. Проте у Львові перевізники, за словами Сидоровича, порушували цю норму і їздили до центру міста. Зараз же ЛОДА просто впорядкувала приміські перевезення.

Віктор Щир запевнив, що ЛМР не переносила кінцевих зупинок приміських маршруток, проте зверталися з відповідним проханням до облдержадміністрації. «ЛОДА уклала відповідні договори з перевізниками, у яких визначила кінцеві зупинки на автостанціях»,  – додав він.

Крім того, Щир наголосив, що мерія Львова планує продовжити маршрути міських автобусів до приміських сіл.

Проте більшість мітингарів не слухали пояснень і наполягали на своєму. Вони погрожували перекрити Кільцеву дорогу у тому випадку, якщо кінцеві зупинки маршруток не повернуть до центру.

«Через перенесення кінцевих зупинок ми маємо пересідати на міські маршрутки і через це більше платити за поїздку на роботу, а наші діти запізнюються на навчання», – заявила мешканка села Годовиця Світлана Олійник. Разом з тим, вона навіть не змогла назвати вулиці, на якій розташована АС-3, до якої тепер їздять маршрутки з Пустомитівського напрямку.

Крім того, мітингарі скаржились на погану роботу міського транспорту. Кілька протестувальниць не могли сформулювати конкретних вимог, протче чомусь вимагали від директора приватного автоперевізника «Міра і К» Миколи Шкургана покращити роботу тролейбусів.

Протестувальників підтримали також сільські голови, зокрема сільський голова Давидова Віталій Дяків.

Серед учасників акції протесту був присутній і народний депутат України Богдан Дубневич, який, утім, з пресою не спілкувався. Додамо, що Дубневич не вперше підтримує виступи селян проти перенесення приміських маршруток. Раніше він відкрито заявив про підтримку мешканців Солонки, які 9 жовтня перекрили дорогу.

Врешті учасники протесту передали чиновникам аркуш паперу, який вони назвали «петицією» з вимогами до 28 жовтня створити робочу групу для вирішення проблеми приміських перевезень, а до 1 листопада повернути кінцеві зупинки приміських маршруток до центру.

Нагадаємо, у Львівській міськраді неодноразово заявляли про те, що обласні маршрутки мають їздити до найближчих автостанцій на околицях міста і не заїжджати до центру. Зокрема, у лютому мерія звернулась з листом до облради і ЛОДА з проханням перенести маршрутки Стрийського, Сколівського, Миколаївського напрямків на автовокзал на вул. Стрийській, а маршрутки Городоцького, Мостиського, Самбірського, Старосамбірського, Турківського напрямків – на тимчасову АС «Західна» на вул. Городоцькій. 

Таке звернення міськради було зумовлене тим, що 26 січня Львівська облрада склала перелік кінцевих зупинок приміських і міжміських маршруток. Зокрема, автобусам Городоцького, Мостиського, Самбірського, Старосамбірського, Турківського, Миколаївського, Стрийського, Сколівського напрямків обласні депутати дозволили заїжджати на автостанцію біля головного залізничного вокзалу на пл. Двірцевій. Цьому передували низка протестів перевізників і мешканців цих районів.

З 1 червня через початок ремонту шляхопроводу на вул. Городоцькій Львівська міськрада таки перенесла зупинку маршруток п’яти напрямків на АС «Західна». Проте низка перевізників ігнорують заборону і досі їздять до залізничного вокзалу. 

Утім, конфлікт навколо кінцевої зупинки на пл. Двірцевій – не єдиний. Зокрема, автобуси Жовківського напрямку, які мали би курсувати до АС-2 на вул. Богдана Хмельницького, попри заборони їздять до ценру Львова – до готелю «Львів» або пл. Святого Теодора.