Підліток пробив серце в шкільному дворі

logo


Сергій Білий, 12.02.2017, 11:07

Сердце, школьник, травма, операция На Львівщині медики звичайної районної лікарні врятували підлітка, який наколовся на прут металевого паркану.

15-річний Дмитро Закала ввечері йшов до товариша, і, щоб скоротити шлях, вирішив перестрибнути через шкільний паркан. Але стрибок був невдалий: хлопець наколовся на металевий прут.

Він самостійно зліз з паркану, проповз ще кілька метрів і тоді знепритомнів. Його помітив працівник котельні Володимир Віра, який заніс хлопця в школу і викликав швидку.

Постраждалого відвезли до Червоноградської районної лікарні. Тільки на операційному столі лікарі зрозуміли, що у підлітка пробитий правий шлуночок серця. На те, щоб врятувати пацієнта, у медиків було максимум 10 хвилин.

“Такі травми, як правило, закінчуються летально на місці події. Від кровотечі в серцевій сумці збирається кров, і воно перестає битися. Ми встигли розкрити йому грудну клітку”, – розповів дитячий хірург Червоноградської ЦРЛ Юрій Крук.

Львівські лікарі, які зараз реабілітують хлопця, визнають, що колеги з Червонограда зробили майже неможливе.

“Практично не було ні тиску, ні пульсу, відсутня свідомість – життя пацієнта було на межі. В умовах районної лікарні зробити таку комбіновану ревізію і зупинити кровотечу – це ознака професіоналізму”, – розповів дитячий кардіохірург Микола Коник.

“Уже рани заживають. Спасибі за операцію, врятували лікарі мене”, – каже потерпілий. Медики впевнені, що хлопець повністю повернеться до нормального життя, навіть зможе займатися спортом, – повідомляє ТСН.

На Львовщине медики обычной районной больницы спасли подростка, который накололся на прут металлического забора.

15-летний Дмитрий Закала вечером шел к товарищу, и, чтобы сократить путь, решил перепрыгнуть через школьный забор. Но скачок был неудачный: парень накололся на металлический прут.

Он самостоятельно слез с забора, прополз еще несколько метров и тогда потерял сознание. Его заметил работник котельной Владимир Вера, который занес парня в школу и вызвал скорую.

Пострадавшего отвезли в Червоноградскую районную больницу. Только на операционном столе врачи поняли, что у подростка пробит правый желудочек сердца. На то, чтобы спасти пациента, у медиков было максимум 10 минут.

“Такие травмы, как правило, заканчиваются летально на месте происшествия. От кровотечения в сердечной сумке собирается кровь, и оно перестает биться. Мы успели вскрыть ему грудную клетку”, – рассказал детский хирург Червоноградской ЦРБ Юрий Крук.

Львовские врачи, которые сейчас реабилитируют парня, признают, что коллеги из Червонограда сделали почти невозможное.

“Практически не было ни давления, ни пульса, отсутствовало сознание – жизнь пациента была на пределе. В условиях районной больницы сделать такую комбинированную ревизию и остановить кровотечение – это признак профессионализма”, – рассказал детский кардиохирург Николай Коник.

“Уже раны заживают. Спасибо за операцию, спасли врачи меня”, – говорит пострадавший. Медики уверены, что парень полностью вернется к нормальной жизни, даже сможет заниматься спортом, – сообщает ТСН.