Підозрюваного в хабарництві мера Сколе взяли під варту із заставою майже ₴140 тис.

logo
201316_pidozrjuvanogo_v_habarnictvi_mera_skole_v.jpeg


20 липня Галицький районний суд Львова обрав запобіжний захід меру міста Сколе Володимиру Москалю. Його триматимуть під вартою до 14 вересня із правом внесення застави майже 141 тис. грн.

Прокуратура клопотала про найсуворішу міру запобіжного заходу із заставою у 299 прожиткових мінімумів, це понад 550 тисяч гривень: «Перебуваючи на волі, Москаль може чинити неправомірні дії та вплив на учасників, яких ще не допитали».

Натомість захист підсудного вважає саме затримання незаконним, тому що 18 липня їхній підзахисний не вчиняв жодного злочину та дій для підписання договорів. Адвокати називають суму застави у 550 тис. грн занадто великою, таку застосовують у виняткових випадках. Тому попросили суддю зменшити заставу до 64 тис. грн, яким був і розмір неправомірної вигоди.

Після нарадчої кімнати Галицький районний суд вирішив взяти Володимира Москаля під варту до 14 вересня із правом внесення застави 140 960 грн.

Нагадаємо, за звинуваченням прокуратури, Володимир Москаль вимагав від місцевого мешканця переоформити право власності на об’єкт нерухомості на свою матір в обмін на безкоштовну земельну ділянку. Одіозного мера затримали ввечері 18 липня під час обміну документами.

Це вже повторне затримання Володимира Москаля за підозрою у хабарництві. Вперше його затримали у 2015 році за хабар у 18 тис. грн. Тоді той самий Галицький районний суд відпустив Москаля під заставу 48 тис. грн і він продовжував виконувати обов’язки мера. 15 березня 2018 року Стрийський міськрайонний суд засудив його на 6,5 років позбавлення волі. Втім, Володимир Москаль не сів за грати і продовжував працювати мером міста, а справа зараз перебуває в апеляційній інстанції.


А поділитися?