Підтримати не можна зупинити: чим загрожує Львівщині спалювання кислих гудронів

logo
155457_pidtrimati_ne_mozhna_zupiniti_chim_zagroz.jpeg


Коли на місце події 25 листопада прибули представники влади, активісти, екологи, то помітили, що вся територія навколо озера вкрита густим чорним димом.

Як розповів у коментарі кореспонденту 032.ua керівник відділу екологічного контролю земельних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Держекоінспекції у Львівській області Василь Ярошик, у той день представники Державної екологічної інспекції здійснили виїзд на місце події, аби оглянути місця зберігання кислих гудронів, та встановили, що там облаштували котлован, де розігрівали кислі гудрони шляхом спалювання відпрацьованих мастил.

«На час проведення держконтролю не була встановлена назва суб’єкта господарювання, який здійснює дані операції», – підкреслив Василь Ярошик і додав, що в Інспекції скерували запит до Жовківського відділу поліції, яка має встановити, хто ж підігріває небезпечні відходи.

Василь Ярошик також зазначив, що донині «дозвільної документації на здійснення операцій з небезпечними відходами до Держекоінспекції суб’єктами господарювання не представлено».

У Інспекції пояснили, що коли знатимуть точну назву фірми, яка орудує на гудронному озері, зможуть здійснити її позапланову перевірку.

Окрім цього, під час перевірки взяли проби ґрунтів біля котловану, де проводиться розігрів відходів, і зараз очікують на висновки експертизи, які отримають упродовж 10 днів, та за результатами якої підрахують шкоду завдану довкіллю, внаслідок забруднення території.


А поділитися?