Після двох років клопотань: на території торфовища «Білогорща» побільшає відеокамер

logo


ЛЮДИ

Ландшафтний заказник уже роками перетворюється на легкозаймистий смітник

Фото: 4 студія

За утримання та обслуговування заказника «Білогорща» відтепер буде ЛКП «Зелений Львів». Таке рішення у Львівській міській раді ухвалили сьогодні, 22 липня. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала позаштатна радниця міського голови Львова Ірина Оршак. Для початку межі заказника ознакують офіційними державними знаками та інформаційними стендами, управління безпеки міста встановить додаткові камери для відеофіксації порушень, департамент поводження з ТПВ та районні адміністрації забезпечать вивезення накопиченого сміття у заказнику.

Депутат міської ради Ігор Зінкевич розповів Galnet, що на це рішення чекали більше двох років, і лише сьогодні міські чиновники дійшли до цього питання.

Трішки розчарований популізмом, який відбувався в міській раді. Ми з Іриною Оршак уже два роки кричимо про проблему. Ми змусили два роки тому перерити всі заїзди, вивезти близько 20 тонн сміття. Заклали лише основні два заїзди та встановили камери, але цього мало, і ми про це говрили. Це має бути комплексне рішення. – Пояснює Зінкевич.

За його словами, камери відеофіксації потрібно встановити в усіх парках міста.

Усі наші парки потребують відеофіксації, основні заїзди мали би бути облаштовані. Наприклад, біля парку Івана Франка нібито стоїть стовп «виклик поліції», але він не працює – це популізм. Має бути підключений Центр безпеки міста, маємо контролювати заїзди у парк, і не тільки через сміття, оскільки і злочини там відбуваються. Якщо б виявили труп, то ми б навіть не знайшли того, хто завіз його туди! Треба розширювати зону відеофіксації, і на це не потрібно космічних, як про це говорить міська рада, – додає Ігор Зінкевич.

Нагадаємо, торфовище «Білогорща» – ландшафтний заказник місцевого значення. Розташований у Залізничному районі Львова, при північних околицях мікрорайонів Білогорща і Левандівка, на землях Львівської міської ради та частково Зимноводівської сільської ради. Площа – 92 гектари. Свого часу його створили, щоб зберегти унікальні торфово-болотниі природні комплексів у верхів’ях Білогірського потоку (права притока річки Зимна Вода) з найглибшим у регіоні заляганням покладів торфу. Через територію заказника проходить Головний європейський вододіл.

Galnet публікував великий матеріал про те, що останніми роками заказник стрімко перетворюється на легкозаймисте сміттєзвалище. Прочитати його, а також побачити фото з місця, можна ТУТ. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.