Планові щеплення: яка ситуація з вакцинацією дітей на Львівщині

logo


Від початку року на Львівщині щепили від поліомієліту 51% дітей. Ще близько 60% — від дифтерії та правця. Про це розповіла керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко. За її словами, для формування імунітету потрібно мінімум 95% вакцинованих.

Ірина Полюга — медична директорка з материнства та дитинства 5-ї міської лікарні. Вона розповіла, що цьогоріч темп вакцинації у їхньому медзакладі знизився, але не значно.

“Порівняно з доковідним роком, можливо, трошки менше, тому що люди бояться приходити в поліклініку, щоб не наражати на небезпеку дітей. Хоча ми стараємося і проводимо дуже велику агітаційну роботу, роз’яснювальну роботу з батьками про те, що прийти на щеплення безпечно. У нас немає черг на рутинні вакцинації дітей”, — каже Ірина Полюга.

Планові щеплення: яка ситуація з вакцинацією дітей на ЛьвівщиніСуспільне Львів

Планові щеплення: яка ситуація з вакцинацією дітей на Львівщині

Усі обов’язкові щеплення має онук львів’янки Олени Каліної.

“В принципі, ввесь календар у нас виконаний. Ми від усього вакцинували дитину. Єдине – ковід-вакцинація для маленьких поки що я не бачу ефективності”, — каже Олена Каліна.

Не роблять щеплення дітям у сім’ї Анни Базилевич.

“Не хочемо, от дочку як вакцинували, її рука опухла і болить. Я й сама не вакцинуюся. В молодості мені зробили, то я цілий місяць руки не могла піднести”, — каже жінка.

В Україні є обов’язковими щеплення дітей від 10-ти інфекційних хвороб. Одна із них – поліомієліт. До прикладу, у 2019 від нього щепили близько 80% дітей у Львові. Цьогоріч станом на листопад щепили 51% дітей. А мали б вакцинуватися хоча б 95 %.

“Це є реальна катастрофа, тому що в нас в світі залишається дві країни – Афганістан та Пакистан, які ендемічні з поліомієлітом. І оскільки в Україні підтвердився випадок поліомієліту в дитини з Рівного, у якої він викликаний дериватом вакцинного штаму, тобто – зміненого поліовірусу, то є небезпека виникнення і розповсюдження поліомієліту”, — каже керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

Окрім обов’язкових щеплень дітей можна вакцинувати від інших захворювань – за бажанням. Одне із них – коронавірус. Щеплюють від нього дітей від 12 років. За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса, на Львівщині понад 3 тисячі дітей вакцинувалися від коронавірусу. З них 700 — двома дозами.

Дітей від коронавірусу щеплюють вакциною Pfizer. Перед вакцинацією дитину має оглянути лікар.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону