Пленарне засідання Львівської облради: що важливого ухвалили?

logo


image

У День місцевого самоврядування депутати львівської облради зібралися на пленарне засідання. У цьому році воно передостаннє.

Вже наступного року колектив депутатів обласної ради може оновитися. Нині стало відомо що Українська Галицька партія розпочинає процедуру відкликання своїх представників. Свої мандати ймовірно складуть одразу 5 депутатів. Торік, попри застереження керівництва, вони увійшли в неформальну коаліцію з іншими фракціями, підписавши меморандум про співпрацю. А це суперечить принципам партії, кажуть в політраді.  

Самі ж обранці про своє відкликання говорять неохоче.  

Процедура така передбачає рішення конференції обласної організації, наскільки мені відомо конференції обласної організації станом на сьогодні скликано не було, тому я вважаю що це чутки, — Тарас Чолій, депутат Львівської облради (УГП). 

Наразі триває юридична підготовка до цієї конференції, вона займе деякий час. Далі ми передбачаємо що можливі якісь судові процеси і після закінчення всіх перипетій заходять наступні хто були в списку до львівської обласної ради висунуті Українською Галицькою партією, — Ростислав Коваль, голова політради УГП. 

Поки ж обласні обранці працюють у звичному складі. Нині вони скерували додаткових 10,5 мільйонів гривень на галузь охорони здоров’я за рахунок перерозподілу залишкових коштів.  

Ці кошти спрямовані будуть в обласну інфекційну лікарню, західноукраїнський спеціалізований медичний центр, обласний центр служби крові, а також військово-медичний клінічний центр. Кошти будуть спрямовані на виплату зарплат, пільгові пенсії, закупку медпрепаратів та обладнання, — Євгеній Гірник, перший заступник голови Львівської облради.

Також депутати виділили кошти на розробку проєкт будівництва льодової арени на вулиці Стрийській. Комплекс вміщатиме 5 тисяч місць, там можна буде не лише покататися на ковзанах, а й практикуватися в інших видах спорту.  

В державному бюджеті такі кошти передбачені в загальному на Україну, тобто суму коштів ми ще для себе не знаємо, але розуміємо що ті кошти будуть, але працюємо на випередження, щоб могли зараз оголосити тендерні процедури тому передбачаємо 50 тис. грн для стрічкобюджету, щоб тендер оголосити, щоб протягом грудня-січня пройшли торги і ми змогли вже проєктувати в лютому-місяці, — каже Юрій Бучко, заступник голови Львівської облдержадміністрації. 

Якщо все піде за планом, проєкт втілять в життя впродовж наступних 2 років. До слова, це була передостання сесія обласної ради у цьому році. На наступній обранці формуватимуть бюджет на 2022 рік. 

Віра Коновал – pravdatutnews.com