Пограбування домівок: злодії на Львівщині “відкрили” сезон квартирних крадіжок (відео)

logo


image

Аби вберегтися від “домушників” слід подбати про якісну серцевину замка, не залишати у помешканні цінних речей та поширювати фотографії з відпочинку уже після повернення з відпустки.

Сезон відпусток – сезон квартирних крадіжок. Максим – наш колега нещодавно мало не став жертвою грабіжників. Відправляючись у короткочасну відпустку, навіть не міг подумати, що в його оселю спробують пробратися злодюжки. Але повернувшись додому, помітив, що замок на дверях – зламаний.

Коли почав питати сусідку, вона казала, що в обід піднімалася по сходовій клітці і двоє хлопців йшли з 4 поверху, на якому я живу, і від неї відверталися. Тому сусідка допомогла тим, що нас не пограбували, – розповів потерпілий Максим Ощіпко.

І такий випадок – непоодинокий. Керівниця магазину замків Олена розповідає, що люди здебільшого починають дбати про безпеку житла вже після прикрого інциденту. Неякісна серцевина, яку іноді встановлюють недобросовісні забудовники – допомагає злодіям у грабежі. Тож радить при заселенні неодмінно її замінити.

Стандарт security class коштують 1000-1500 гривень, high security class – від 3 тисяч гривень. Це вже надійний замок. Звичайно, є VIP-клас, вони ще дорожчі. Це вже патентовані системи, які захищають ключі від дублювання. Там порядок цін вже 5-6 тисяч, – зазначила керівниця магазину замків Олена Боднарюк.

Втім найкращий захист – комплексний. Не менш важливою є сигналізація. Так, у випадку злому замка, поліція охорони прибуває на місце події протягом 2-7 хвилин. Такі послуги  для вашої квартири обійдуться у 290 гривень на місяць, а зможуть вберегти від значно більших втрат. 

Якщо є проникнення, сліди злому, наряд виїжджає, затримує потенційного підозрюваного, викликає на місце події слідчо-оперативну групу, яка далі працює з затриманим, – повідомив начальник центру технічної охорони управління поліції охорони Львівщини Андрій Іваненко.

Квартирні крадіжки здебільшого відбуваються у період від 3 до 5 ранку, – розповідають у поліції охорони. Втім, операція це не спонтанна. Перед проникненням у чужу домівку, крадії довго стежать за потенційною жертвою, тож вже напередодні знають, яка здобич на них чекає.

Злочинці спостерігають за особистістю, як вона вдягається, на яких автомобілях їздить, які прикраси на цій особі. Навіть спостерігають за вхідними дверима, за вікнами, яка якість. Вони на це дивляться, розбираються, – наголосив Андрій Іваненко.

Містяни ж запевняють, що перед відпусткою дбають про безпеку житла.

У нашій оселі зараз залишився собака з моєю мамою. Вони оберігають дім під час нашої відпустки. 
Ставимо сигналізацію, закриваємо на два замки. 
Я з задоволенням плачу консьєржу, з задоволенням підтримую всі заходи з благоустрою нашого будинку і це оберігає від таких випадків, – зізнаються львів’яни.

Та Національна поліція дає ще кілька порад.

Про всяк випадок не залишайте у пустій квартирі цінні речі, гроші, документи. Передайте їх на зберігання людям, яким ви довіряєте або у фінансові установи. Попросіть сусідів, щоб звертали увагу на цілісність ваших дверей та вікон, залишіть їм контактні дані, на які можна зателефонувати при необхідності, – заявила речниця ГУ Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська.

І головне, не повідомляйте про свою відпустку у соцмережах. Краще поширюйте фотографіями з відпочинку вже після повернення додому.