Показали проєкт реставрації зруйнованого музею Шухевича у Львові

logo


ШоТам ШоТам

ШоТам

Показали проєкт реставрації зруйнованого музею Шухевича у Львові

СуспільствоПоказали проєкт реставрації зруйнованого музею Шухевича у Львові

Проєкт відновлення зруйнованого внаслідок російського обстрілу музею РоманаШухевича у Львові представили на Всеукраїнському архітектурному конкурсі.

Про це повідомляють у Львівській міській раді.

Будівля буде максимально відтворювати її історичний вигляд на прохання родичів Шухевича. Фахівці планують відновити всі автентичні елементи, що частково вціліли після атаки – столярку, дерев’яні сходи, фортепіано, погруддя. Головною у музейному просторі стане криївка на другому поверсі, де переховувався Шухевич.

Архітектори запропонували облаштувати освітній простір на місці закинутих господарських будівель. Там можна буде проводити заходи патріотичного виховання для молоді, історичні читання та збори пластунів.

Читати також:Український фільм про журналістику «Редакція» покажуть на кінофестивалі в Ірландії

Планується створення меморіального скверу імені Романа Шухевича з освітніми зонами біля озера. Біля пам’ятника Шухевичу облаштують площу та встановлять вуличні меблі.

«Перше місцеотримав проєкт, який найбільш тактовно підійшов до вирішення завдання», – зазначає головний архітектор Львова. У проєкті планується відділити автентичне від того, що було відновлено в 2024–2025 роках, щоб «закарбувати історію атаки».

Архітектори передбачають «повну інклюзивність об’єкту». Експозицію музею будуть напрацьовувати з працівниками Львівського історичного музею. Проєкт відновлення погоджений з родиною Шухевича.

Нагадаємо, що театр імені Пушкіна в Харкові планують перейменувати на честь Квітки-Основ’яненка.

Фото: Львівська міська раді.

Суспільство

Український фільм про журналістику «Редакція» покажуть на кінофестивалі в Ірландії

Опубліковано

23 хв. тому

03.07.2024

Другий повнометражний ігровий фільм Романа Бондарчука, «Редакція», буде показаний на кінофестивалі Galway Film Fleadh в Ірландії.

Про цеповідомляє Держкіно.

Galway Film Fleadh — це міжнародний кінофестиваль, який проходить з 1989 року у місті Голвей, Ірландія. Він є одним з найвизначніших подій у країні. Цього року фестиваль триватиме з 9 по 14 липня.

Стрічку Бондарчука покажуть 12 липня у межахконкурсної програми Peripheral Visions.

Держкіно зазначає, що якщо стрічка отримає нагороду, це означатиме кваліфікацію на американську кінопремію «Оскар».

Читати також: Мандрівники з Тернопільської області прибули на дивані у Київ

Фільм «Редакція»знімали у 2021 році на Херсонщині. Головну роль у кінокартині зіграв херсонський журналіст Дмитро Багненко.

За жанром — це драма з елементами комедії. Сюжет розповідає про молодого біолога Юру, який працює в музеї. Одного разу він вирушає в експедицію і стає свідком підпалу лісу. Герой приносить фото паліїв до редакції місцевої газети та за збігом обставин залишається у ній працювати.

Фільм брав участь у Берлінськомуміжнародному кінофестивалі, який проходив з 15 по 25 лютого.

Нагадаємо, що театр імені Пушкіна в Харкові планують перейменувати на честь Квітки-Основ’яненка.

Фото: «Редакція».

Суспільство

Мандрівники з Тернопільської області прибули на дивані у Київ

Опубліковано

43 хв. тому

03.07.2024

Винахідник Аркадій Фішман та його супутниця Олена Дунець вирушили в незвичайну подорож на дивані, сконструйованому Аркадієм більше року тому. Їхня мета — зібрати гроші для Збройних Сил України, подолавши майже 600 кілометрів з міста Заліщики на Тернопільщині до столиці.

Проце винахідник телефоном повідомив кореспонденту Укрінформу.

Аркадій і Олена зіштовхнулися з різними труднощами на своєму шляху. Спека, побутові незручності, а також відсутність електроенергії не змогли зламати їхній дух. Підтримка місцевих жителів, які запрошували на ночівлю, пригощали їжею та допомагали з ремонтом дивана, стала для мандрівників справжнім благословенням.

Читати також: Театр імені Пушкіна в Харкові планують перейменувати на честь Квітки-Основ’яненка

Незважаючи на труднощі, Аркадій та Олена вже зібрали понад 205 тисяч гривень. Однак, їхньою метою є збір 2 мільйонів гривень для виготовлення наземного дрона для евакуаціїпоранених та дрона для розмінування. До 6 липня вони залишатимуться у Києві, відвідуючи знамениті локації міста та намагаючись залучити більше коштів на ці важливі проекти.

Незважаючи на відключення світла, мандрівникам вдалося продовжити свій шлях. Лише одного разу вони не змогли зарядити диван на заправці через відсутність електроенергії, але вже у наступному селі ця проблема була вирішена.

Нагадаємо, щоУкрзалізниця оновила правила перевезення тварин: що змінилося

Фото: Аркадій Фішман

Суспільство

Театр імені Пушкіна в Харкові планують перейменувати на честь Квітки-Основ’яненка

Опубліковано

2 години тому

03.07.2024

Харківський академічний драматичний театр (театрімені Пушкіна) отримає нову назву на честь видатного українського драматурга Григорія Квітки-Основ’яненка.

Про це повідомляють у Kharkiv Today.

Це рішення було прийнято творчим колективом театру, який відзначив, що п’єси Квітки ставляться по всій Україні, проте жоден заклад досі не носив йогоім’я.

Депутати профільної комісії Харківської обласної ради, глядачі театру, Інститут пам’яті, громадські організації та почесні громадяни підтримали ініціативу щодо перейменування театру на честь Григорія Квітки-Основ’яненка. Це рішення також пройшло голосування серед глядачів театру, що підкреслює його важливість для місцевої громади.

Читатитакож: Сергій Жадан став почесним доктором філософії

Офіційне перейменування театру на честь Григорія Квітки-Основ’яненка очікується не раніше осені. Питання про перейменування спершу буде винесено на сесію обласної ради, а також плануються громадські слухання та круглі столи для обговорення цього важливого культурного кроку.

Нагадаємо, що українці отримають безкоштовні послуги з ментального здоров’я: де та як.

Фото: Вікіпедія.