Поліцейські влаштували львів’янам несподіваний тест на людяність

logo
156018_policejski_vlashtuvali_lviv_janam_nespodi.jpeg


Правоохоронці зімітували конфлікт та спостерігали за реакцією містян.

Тест на людяність провели у Львові патрульні поліцейські. Вони запросили двох акторів, які імітували сварку просто у середмісті, а самі стежили за реакцією перехожих, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За кілька метрів від мерії актор-чоловік начебто фізично змушував неслухняну подругу йти, куди він хоче. Більшість перехожих у людному місті спостерігали мовчки або робили вигляд, що не бачать і їх це не стосується. Коли ж хтось втручався, то щоб псевдопорушнику не перепало на горіхи від рятівників дівчини, в ситуацію втручалися копи. “Якби хтось дав по шапці, то я би, в принципі, зрозумів цю людину, і це було б логічно”, – зізнався студент Данило Шепінько, який брав у часть у експерименті.

ВідеоТест на людяність: чи відреагують перехожі на привселюдне приниження дівчини

Люди, які не звернули увагу на сварливого хлопця і перелякану дівчину, пояснюють, що не бажають втручатися в чуже життя або ж просто зайняті. “Ми не зрозуміли в чому справа, ми не дивимось – ми насолоджуємося архітектурою Львова. Знаєте, в чужій країні не кожен кинеться з якоюсь реакцією дзвонити”, – пояснили туристи з Білорусі. Із байдужими українцями копи проводили профілактичні бесіди та вручали листівки з порадами, що робити свідкам і жертвам насильства.

Читайте також: Кочергою по ребрах і навколішки в кут: жертва домашнього насильства 10 років терпіла витівки чоловіка-садиста

Щомісяця патрульна поліція Львова близько 700 разів виїжджає на виклики про домашнє насильство, а в деякі сім’ї по кілька разів. Скільки жертв родичів-тиранів боїться зателефонувати на 102, правоохоронці бояться й спрогнозувати. Патрульні вважають, що ситуація з домашнім насиллям критична не лише у Львові. “По Україні за рік півтори тисячі жінок гинуть від рук своїх чоловіків. Насправді це дуже серйозна проблема, і її треба піднімати. Близько 25% насильницьких тяжчих злочинів вчинені саме чоловіками проти своїх жінок”, – пояснює інспектор Назар Франчук. І додає, що нерідко це відбувається через байдужість родичів, сусідів  чи випадкових свідків. Експеримент засвідчив, що заступитися за потенційну жертву готовий лише кожен п’ятий перехожий.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька


А поділитися?Вам має сподобатись...