Поліція заперечила інформацію про викрадення турка у центрі Львова

logo


У неділю, 21 жовтня, кілька українських сайтів поширили інформацію про викрадення у центрі Львова громадянина Туреччини. У поліції цю інформацію назвали фейком.

Першою інформацію про нібито викрадення чоловіка біля пам’ятника Данилу Галицькому у Львові поширив сайт «Страна.ua» з посиланням на власне джерело у МВС. За даними сайту, у поліцію Києва нібито звернувся громадянин Туреччини і заявив, що його знайомого Озера Гюрлана викрали невідомі. Ця подія нібито трапилась у п’ятницю, 19 жовтня – Гюрлан мав зустріч із групою невідомих людей, які заштовхали його в машину, після чого, за даними сайту «Страна.ua», почали вимагати у родичів Гюрлана 100 тис. доларів викупу. «Страна.ua» повідомила, що поліція уже зареєструвала заяву за ст.146 та 189 ККУ – викрадення людини та вимагання.

Речниця Нацполіції у Львівській області Світлана Добровольська повідомила ZAXID.NET. що ця інформація не відповідає дійсності. Жодної інформації про викрадення людини у Львові до правоохоронців не надходило.

«Це фейк. Однозначно. Якби таке сталося, то всі би вже стояли «на вухах», – сказала вона.

Неправдиву інформацію про викрадення громадянина Туреччини у Львові уже поширило кілька українських сайтів, зокрема «Інформатор», «Журналіст» та replyua.net. Інформація про викрадення Озера Гюрлана доступна лише на російськомовних версіях цих сайтів.

Сайт «Страна.ua» часто звинувачують у поширенні сумнівної інформації. До прикладу, у жовтні цього року сайт «Страна.ua» фігурував у матеріалі «Детектор медіа» про українські ЗМІ, які поширюють російську пропаганду. На початку жовтня «Страну.ua» звинуватили у введені в оману читачів матеріалом про рішення Вселенського патріархату щодо томосу Українській православній церкві.