Полігон ТПВ на Львівщині добудує фірма родини засудженого за сепаратизм чиновника

logo


На території Залузької сільради добудуть полігон твердих побутових відходів за 63,2 млн грн. Новояворівська міська рада 4 листопада підписала договір на проведення відповідних робіт з ТОВ «Хозхімсервіс», яка належить родині екс-заступника голови Севастопольської ОДА, засудженого за сепаратизм.

Угода щодо добудови полігону твердих побутових відходів розміщена у системі публічних закупівель Prozorro.

Як розповів ZAXID.NET заступник міського голови з питань фінансово-економічної діяльності Новояворівської міськради Михайло Шиналь, таке будівництво буде проводитись на території уже діючого сміттєзвалища, що знаходиться у межах Залузької сільради.

«Проект називається «будівництво», бо з самого початку йшла мова про будівництво, але по суті це є добудова того, що вже було. В межах тієї самої земельної ділянки. Є діюче сміттєзвалище, але тут йде мова про проведення його до діючих ДБН», – пояснив Шиналь.

Згідно з тендерною документацією, підрядник має збудувати під’їздні шляхи, насипати відгороджувальні вали, провести монтаж устаткування сортувальної лінії тощо. Загальна площа полігону складає 5 га. Будівельні роботи будуть відбуватися у дві черги. Згідно з договором, завершити будівництво мають до кінця 2020 року.

Окрім фірми-переможиці, участь у тендері взяли ще три компанії. Однак ТОВ «Хозхімсервіс» запропонувало найвигіднішу ціну за виконання робіт – 63,2 млн грн.

Відповідно до документів, оприлюднених на сайті Новояворівської міської ради, на цій ділянці розташоване діюче сміттєзвалище міста Новояворівськ, яке експлуатується з 2002 року. Як раніше повідомляв ZAXID.NET заступник міського голови Новояворівська з питань ЖГК Руслан Гірка, це сміттєзвалище районного масштабу, яке приймає близько 100 тонн сміття на добу зі всього Яворівського району.

Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol ТОВ «Хозхімсервіс», яке перемогло у тендері, зареєстроване у Києві. Засновниками фірми є жителі Донецької області Алла та Давид Кізіменко. Основна діяльність підприємства – будівництво житлових та нежитлових будівель. За 2018-2019 роки фірма виграла тендерів на суму 2,3 млрд грн.

Згідно з інформацією «Української правди», ТОВ «Хозхімсервіс» належить дружині та сину колишнього заступника міської держадміністрації Севастополя Олега Кізіменка, який після захоплення Криму Росією залишився в окупації та став працювати заступником голови окупаційної адміністрації міста.

Як повідомляв ZAXID.NET, у вересні 2018 року він був арештований за підозрою у держзраді. У грудні того ж року Голосіївський райсуд Києва визнав його винним у вчиненні умисних дій для зміни меж території та державного кордону України (ч. 2 ст. 110 КК України), але звільнив від покарання, засудивши до п’яти років позбавлення волі умовно.