Понад 3 тисячі львів’ян патрулюють місто

logo


Ніч проти 28 лютого у Львові минула спокійно. Сирен ні вчора вечері, ні вночі, ні зранку не було. Згідно з інформацією, що її оприлюднює Львівський міський голова Андрій Садовий, понад 3 тисячі львів’ян патрулюють місто. «Мешканці активно допомагають правоохоронцям та цілодобово проводять патрулювання спільно з поліцією та силами ТерОборони», – зазначає мер і нагадує, що всім охочим охороняти місто потрібно звернутися до найближчої райадміністрації.

Всі служби Львова працюють у звичному режимі. Вчора і сьогодні вночі у Львові падав сніг, котрий прибирала снігоприбиральна техніка. Громадський транспорт не переривав роботи – на лінії сьогодні вийшли 98 трамваїв та тролейбусів та 129 автобусів. Щойно надійшло повідомлення від «Львівелектротрансу», що від завтра, 1 березня, трамваї і пролейбуси курчуватимуть на годину довше – до 22.00. Останній рейс із Залізничного вокзалу – о 22.15 год.

Перебоїв з постачанням води, світла і газу у місті немає. Сміття вивозять регулярно.

Мер Садовий зазначає, що у львів’ян є тепер два завдання: тримати міцний тил і допомагати іншим українським воїнам. Говорить і про те, що велике число львів’ян вже мобілізовані та знищують окупанта у гарячих точках.

У Львівській області на найбільших магістральних дорогах, що сполучають Львівщину з іншими областями, цілодобово працюють блокпости. На виїзді/в’їзді у місто Львів – аналогічно. Працівники поліції разом із військовослужбовцями територіальної оборони перевіряють власників автомобілів, документи та вміст багажників.

Згідно з інформацією ЛОДА, у невеличких містах по області також працюють блокпости. Жителі розклали на дорозі шини та обклеїли їх стрічками. Особливо ретельно перевіряють автомобілі з номерними знаками інших областей та інших країн.

Начальник Львівської обласної військової адміністрації, голова ЛОДА Максим Козицький провів зустріч з народними депутатами України від Львівщини, під час якої розповів, що разом з Львівським обласним центром комплектування та соціальної підтримки Львівська ОВА працює над тим, аби демобілізовані офіцери, які мають досвід військових дій,  могли очолити добровольчі батальйони області. Керівникам територіальних громад вже доручили сформувати списки таких батальйонів, які подаватимуть до Міністерства оборони для затвердження.

Також Максим Козицький зазначив, що на Львівщині триває комплектування підрозділів територіальної оборони, службовці якої забезпечені стрілецькою зброєю.

«День» повідомляв, що у Львові зачинені для глядачів театри. Попри це, сцени і репетиційні зали не стоять пусткою. Так, Перший театр прихистив понад два десятки людей, котрі, як зазначено на ФБ-сторінці театру,  вимушено покинули свої домівки через загрозу життю: «Серед них як дорослі, так і маленькі діти. Ми можемо запропонувати нашим співвітчизникам ночівлю у теплій репетиційній залі, душову та туалетну кімнати, гарячі напої, перекус. Та наші умови скромні. Ми потребуємо вашої “теплої” допомоги, щоб покращити комфортність прихистку і з вдячністю приймемо речі першої потреби».

Приймає гуманітарну допомогу Театр Марії Заньковецької: на Великій сцені поскладали гуманітарну допомогу, що її доставили польські добродійники, а у фойє приймають пакети з предметами першої необхідності (засоби гігієни, каремати, ковдри) від львів’ян, про що «Дню» розповіла працівниця театру Олена Федорченко.

Тим часом депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич звернувся до міського голови Львова з вимогою заборонити на час воєнного стану продаж алкоголю. «Задля забезпечення правопорядку це просто необхідність!», – зазначено у дописі у соцмережах депутата Зінкевича з посиланням на те, що продаж алкоголю на час дії воєнного стану уже заборонили на території Івано-Франківської, Тернопільської, Чернігівської областей, а також у багатьох інших містах України, де тривають бойові дії.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», ЛьвівФото пресслужби ЛМР та з ФБ-сторінки Театру Заньковецької