Поради даватиме Іван Франко: на Львівщині створили віртуального друга для підлітків

logo


ЛЮДИ

Сучасний Іван Франко надаватиме психологічну підтримку дітям та підліткам

Усі фото: Міжнародний фонд Івана Франка

В Україні створили чат-бот для дітей та підлітків – «Віртуальний друг». Психолог, якого вмістили у бота, постане перед користувачами в образі Івана Франка.

Чат-бот створили з елементами штучного інтелекту, він містить онлайн-діалоги, сформовані на типових емоційно-поведінкових станах підлітків. Основне завдання чат-бота – популяризувати життєпис та творчість Івана Франка, а також надати підліткам психологічну підтримку.

Задум полягає у тому, що це буде сукупність відеоблогів, де схожий на Франка актор даватиме поради підліткам щодо проблем, які їх хвилюють. Не всі діти можуть ділитися потаємним з друзями чи батьками. Тому ми й створили чат-бот «Віртуальний друг», – розповіла Galnet заступниця директора Міжнародного фонду Івана Франка, керівниця проєкту Ольга Нижник.

У чат-бот інтегрували анімовану дівчинку Селю. Вона буде знайомитись з підлітками, запитуватиме у них про проблеми, які їх турбують. На роль Франка обрали Станіслава Кирилова – він є авторитетом для Селі, а тому, припускають автори ідеї, стане авторитетом і для підлітків, адже знатиме відповіді на всі запитання.

Франко – геніальна людина, тому ввійти у цю роль було мегаскладно. Я не можу собі уявити ані його голосу, ані тембру. Тому вирішив відчути його за допомогою його творчості. У мене є усі праці Івана Франка, весь 50-томник. Наразі я на 5 томі. Це мене не змушували режисер у театрі чи викладачі в університеті. Це моя ініціатива, яка допомагає ввійти у роль. – Ділиться з Galnet актор.

Ольга Нижник каже, коли готували цей проєкт, дійшли висновку, що Франко був блогером свого часу.

Те, що від його пера виходила критика, підпадає під поняття сучасних колонки, блогу чи інстаграм-розповіді. Іван Франко писав на будь-які теми, які можуть турбувати підлітків. – Пояснює Ольга Нижник.

Для проєкту зняли 250 відеоблогів, зібрали ілюстрації з фрагментами творів та біографії Івана Франка, які допомагатимуть підліткам правильно зорієнтуватись у життєвих ситуаціях. У критичних випадках чат-бот надаватиме дітям номери екстреної допомоги.

Цікаво і те, що Іван Франко з’являтиметься в чаті у різних сучасних образах: Франко-рокер, Франко-спортсмен, Франко-гот, Франко-геймер. Тобто Станіслав Кирилов буде перевтілюватись в образи, залежно від теми. Кожен образ схвалював психолог, – додала керівниця проєкту.

Усі фото: Міжнародний фонд Івана Франка

Загалом психологи розробили 4 теми:

Проблеми з батьками
Проблеми у школі
Проблеми з друзями
Проблеми зі собою

Чат-бот – безкоштовний. Скористатися порадами Івана Франка можна у телеграмі. Для цього потрібно ввести у пошуковику «Віртуальний друг» або @franko1331_bot.

Для користування чат-ботом немає жодних вікових чи тематичних обмежень. Крім того, все конфіденційно.

Згодом у Міжнародному фонді імені Івана Франка планують створити ютуб-канал, куди викладуть усі відеопоради Івана Франка.

Проєкт реалізовують за кошти Українського культурного гранту.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.