Повалені дерева, підтоплені будинки і знеструмлені населені пункти: в Україну прийшов циклон

logo


Синоптики кажуть, що зливи ще не припиняться.

Вночі на Буковині буревій повалив десятки дерев та пошкодив покрівлі, шість населених пунктів опинились без світла. У Львові сильна злива паралізувала рух трамваїв. Найбільше від стихії постраждало Прикарпаття, де підтопило понад три тисячі будинків і господарств. Утім, циклон, що прийшов в Україну з Італії, ще принесе сильні зливи, йдеться у ТСН.19:30.

На Прикарпатті одну людину змило в річку. Чоловік допомагав сусідам чистити стічну канаву, але послизнувся і впав у воду. Йому намагалися допомогти, але високі гумові чоботи набрали води і тягнули чоловіка на дно. Згодом чоловіка знайшли мертвим за півкілометра від місця, де його змило.

Читайте також: На Рівненщині після рекордної зливи потонуло село, люди залишилися без їжі та води

Всьому причиною сильні зливи, які почалися надвечір і затопили майже півобласті. Селяни ледве встигали рятувати худобу та бодай якийсь свій крам. Майже півсотні прикарпатців опинилися у водяній пастці. Вода стрімко прибувала і перекривала людям вихід з будинків. Рятувальники кілька годин переправляли мешканців на безпечне місце  і витягали з води транспорт. Чимало будинків і досі відрізані.

Зараз селяни рахують збитки. Вода залила не лише подвір’я та городи, а й будинки. Подекуди стояла майже метр заввишки. Майже доба минула, а вода дуже повільно спадає, кажуть селяни. “Все знищено. Усе пропало. Картоплю вимила, а пересаджувати немає чим”, – розказує місцева мешканка.

Читайте також: Грозовий циклон затримається в Україні ще на тиждень. Прогноз погоди

За добу на Прикарпатті випала третина місячної норми опадів, – кажуть синоптики. Нові прогнози не втішні: циклон, що прийшов в Україну з Італії, ще принесе сильні зливи. “Підтоплення ще можуть бути. Ви самі бачите: ґрунт перезволожений, ріки переповнені. Земля воду не сприймає. Дощ, який випадає, він однозначно буде збільшувати рівень річок і загрожувати підтопленням”, – розказав керівник Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Володимир Фригович.

Вирубка лісу та засмічені стічні канави – основні причини такого лиха, кажуть рятувальники. Тож закликають селян поки знову не почалися дощі, принаймі розчистити канави та прибирати сміття з русел річок, аби вода мала куди зійти.

Кореспондент ТСН Алла Пасс.