Повітря у Рясному не перевищує гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин

logo


У четвер, 8 листопада, комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» ЛМР вчора, 8 листопада, здійснило відбір проб повітря біля житлового будинку № 388 на вул. Шевченка в той час, коли на підприємстві ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» проводились виробничі процеси. Результати дослідження атмосферного повітря не показали перевищення гранично допустимих концентрацій вуглецю оксиду, азоту оксиду, азоту діоксиду, ангідриду сірчистого та фенолу. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Дослідження повітря мерія Львова вирішила провести після того, як у ЗМІ з’явилась інформація нібито від Держекоінспекції у Львівській області про те, що у повітрі мікрорайону Рясне на 28% перевищена концентрація фенолу.

«В інформації, яку ми отримали від громадської організації, було посилання на Державну екологічну інспекцію, але не точно – нібито проводила незалежна екологічна лабораторія. Повинно бути посилання на конкретну лабораторію, яка відповідає за свої висновки. Тут такого не було. Вихідних даних, хто проводив ці дослідження, немає, тому говорити про точність тієї інформації, яка була подана, некоректно. Одразу після отримання такої інформації ми провели заміри саме по тих речовинах, які були вказані в цьому джерелі», – сказав заступник директора КП «Адміністративно-технічне управління» Леонід Назаренко.

До слова, на момент публікації цього тексту інформації про високий вміст шкідливих речовин у потрі мікрорайону Рясне не сайті Держекоінспекції у Львівській області не було.

На момент проведення відбору проб, на ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» проводились виробничі процесі, щерез що здійснювався викид з труб підприємства. Проби відбирали на відстані 2 м від будинку на висоті 1,5 м від поверхні. Заміри проводили з 15:00 до 17:00.

«Результати лабораторного аналізу показали, що жодного перевищення по всіх забруднюючих речовинах не виявлено, по фенолу – навіть половину показника граничної норми не виявлено: при граничній нормі фенолу 0,01 мг/м3., ми виявили 0,0042 мг/м3. По інших показниках: оксиду вуглецю при граничній нормі 5 мг, максимально ми отримали 3,05 мг; оксиду азоту при нормі 0,4 мг ми отримали 0,096 мг, тобто в 4 рази менше; азоту діоксиду – 0,105 мг при граничній нормі 0,2 мг, тобто половина норми», – розповів керівник хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» Ігор Гуменний.

Довідка: Хімічна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» досліджує повітря на вміст оксиду вуглецю, оксиду азоту, діоксиду азоту та сірчистого ангідриду на висоті 1,5 – 1,6 м. У водоймах визначають наявність заліза, аміаку, нітратів, нітритів, фосфатів, хлоридів, сульфатів, завислих речовин, жирів, синтетичних поверхнево-активних речовин, а також нафтопродуктів.

З початку 2017 року проведено 4465 замірів повітря. Найбільш забрудненим повітря виявилось на перехресті вул. Сяйво – Широка – Левандівська, на якому спостерігались перевищення вуглецю оксиду у 2,7 разів; азоту оксиду – в 1.1 рази та азоту діоксину – у 2,6 разів. За жовтень проведено 610 досліджень. Високі показники забруднення повітря з наднормативними концентраціями вуглецю оксиду та азоту діоксиду виявлені на таких перехрестях: пр. Чорновола – вул. Під Дубом; пр. Чорновола – вул. Хімічна; вул. Виговського – вул. Кульпарківська.