Причиною пожежі складських приміщень на Львівській цитаделі міг бути підпал

logo


Від складів на Львівській цитаделі внаслідок масштабної пожежі 26 серпня залишився лише фасад. Займання виникло у ніч на неділю, рятувальники приборкували полум’я понад три години. Через велику площу горіння до ліквідації пожежі залучили 14 одиниць спецтехніки. Втім, вже зараз є припущення, що склади могли підпалити зумисне.

Понад три години пожежники гасили вогонь у складському приміщенні на вулиці Грабовського, 11. Труднощі виникли через воду, бо найближчий гідрант був на відстані трьохсот метрів. А ще ‒ зачинені двері як ззовні, так і зсередини.

«Зрізавши зовнішні замки, ми потрапити в приміщення не змогли. Тому вирізали у воротах звичайні дірки, заходили у середину і тільки зсередини вдалося відкрити засуви. Це, відповідно, збільшило час доступу до самих приміщень. Також проводилась евакуація майна і вже після того провелося гасіння», – розповів речник ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев.

Пожежникам вдалося врятувати 12 автомобілів, які були припарковані поруч із будівлею. Однак вогонь повністю знищив дах споруди.

«Спершу одна половина горіла. Я не знаю, як воно перейшло ще й на другу, бо ж є перегородка. Я побачив дим і за якусь хвилю бахнуло: полум’я вже пішло вгору та й все, а потім пожежні гасили», – пригадав ту ніч сторож на стоянці Михайло.

У будівлі площею майже 2,5 тис. м2 було одразу кілька складів. Вогонь там знищив усе. Один із орендарів Віталій Козаченко нарахував збитків у ту ніч майже на п’ять мільйонів гривень. Переконаний, що це однозначно підпал. На камерах спостереження видно, як вогонь розгоряється біля піддонів. А на іншій камері вогонь вже на даху.

«Або земля, або конкурентні війни ‒ не знаю, інших варіантів немає. Я так не маю ворогів таких, щоб настільки мене ненавиділи чи нашу фірму», – сказав орендар приміщення, підприємець Віталій Козаченко.

Складське приміщення належить ТзОВ «Сучасне місто». 7 червня депутати міськради передали підприємству в оренду земельну ділянку на вулиці Грабовського, 11 для обслуговування автостоянки та надали дозвіл на виготовлення документів під будівництво житлових багатоповерхівок. Проте міський голова цю ухвалу ветував.