Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії

logo
230037_prijizhdzhi_pravoradikali_v_maskah_vlasht.jpeg


У вівторок, 20 листопада, група праворадикалів у масках влаштувала вуличну акцію на пл. Ринок у Львові. Близько 12:00 біля входу в Ратушу зібралося близько 40 осіб у масках і з банерами організації «Національний спротив». Вони запалили фаєри і розгорнули плакати з написами: «Львів для туристів, а не для повій», «Львів для українців», «Хто замовив Гандзюк» тощо. Демонстранти виступили з низкою звинувачень на адресу мера Львова Андрія Садового, водночас вимагаючи зустрічі з ним.

«Сьогодні «Національний спротив» приїхав до Львова – ми створюємо західний осередок. Паралельно ми вирішили провести акцію-перформенс проти мера Львова, оскільки у Львові має бути проукраїнський міський голова, який не займається корупцією і не дозволяє собі таких висловів, які він робив щодо Катерини Гандзюк», – заявив у коментарі ZAXID.NET лідер «Національного спротиву» Олексій Свинаренко.

Організатор вуличної акції Олексій Свинаренко (фото ZAXID.NET)

Лідер праворадикалів зізнався, що учасники акції прибули до Львова з Києва і Одеси. Саме тому вони спілкуються російською мовою. Після того як демонстрантам не вдалося зустрітися з Андрієм Садовим, вони спалили опудало мера Львова і розійшлися.

Громадська організація «Національний спротив» зареєстрована 2017 року в Одесі. Її лідер – 24-річний Олексій Свинаренко, відомий під псевдо «Сталкер».

Під час Революції Гідності він був активістом «Правого сектора», а в 2014 році воював у складі батальйонів «Шахтарськ» і «Свята Марія». Обидва військових формування пов’язували з діяльністю народного депутата Олега Ляшка. Після повернення з фронту Олексій Свинаренко вступив до Радикальної партії Олега Ляшка і в 2015 році балотувався від неї до Житомирської обласної ради.

Нагадаємо, що у вівторок, 18 листопада, на кілька годин раніше свою акцію протесту на площі Ринок розпочали активісти львівського осередку організації «Авто Євро Сила», які вимагають скасування законопроектів №8487 та №8488 про зміну ставок акцизного податку на ввезення в Україну легкових автомобілів.


А поділитися?