Природоохоронці просять жителів Львівщини не годувати лебедів хлібом

logo


ЛЮДИ

Для птахів цей продукт є шкідливим


Фото ілюстративне. Джерело: pershij.com.ua

Природоохоронці просять жителів Львівщини не годувати лебедів хлібом та іншими продуктами, які не входять у їхній раціон, повідомляють у пресслужбі Львівської ОДА.

«Хліб – це продукт, виготовлений для споживання людиною, відповідно для птахів він не є корисним. Ця їжа викликає бродіння в організмі і лебеді можуть загинути. Найкраще для них – зерно, або рослинний корм: подрібнена морква, капуста», – зазначив директор національного природного парку «Північне Поділля» Андрій Кийко.

За словами природоохоронця, підгодовувати лебедів варто лише під час сильних морозів, у всі інші дні  птахи можуть самі про себе подбати.

«Якщо водойма не замерзла і є ополонка, то птахів взагалі не потрібно годувати. Якщо люди дають харчі, то лебідь  звикає до одного місця і не хоче перелітати на іншу водойму в пошуках їжі», – додає Андрій Кийко.

Щодо інших дрібних птахів, департамент екології та природних ресурсів нагадує: допомогти пернатим у холодну пору зовсім не складно: необхідно зробити годівницю і повісити її за балконом, на дереві чи в іншому зручному місці.

«Годівниця обов’язково повинна мати дах, щоб накривав їжу від дощу і снігу, інакше вона швидко розм’якне, а це шкідливо для птахів. У годівничку можна покласти пшоно, просо, овес, пшеницю, не солене сало, сухофрукти, сушені ягоди горобини, кукурудзяні зерна, терті яблука, не смажене соняшникове чи гарбузове насіння. Не давайте птахам чорного хліба, гострих та смажених продуктів, горішків, цитрусових, зіпсованих зернових. Обов’язково покладіть у годівничку ємність із водою», – зазначив директор департаменту Руслан Гречаник.

Птахи-кочівники, які не звикли до годівниць, перелітають у пошуках свого основного корму. Це такі птахи, як: снігур, дрізд, щиголь, вівсянка.  Допомогти взимку цим птахам просто – не збирайте восени плоди з дерев повністю, залиште на гілках декілька для пернатих.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.