Про це варто знати: які ухвали прийняли депутати обласної ради у вівторок, 14 лютого

logo


Незважаючи на свято у вівторок, 14 лютого, депутати обласної ради прийшли на чергове пленарне засідання. У порядку денному було всього 26 питань, однак засідання ради затягнулося на кілька годин. А все тому, що народні обранці знайшли час, аби посваритись зі своїми колегами у стінах обласної ради. 

Сайт 032.ua підготував для Вас добірку важливих рішень, за які проголосували депутати Львіської обласної ради цього дня.

Після вшанування пам’яті загиблих українських військових у зоні АТО та привітання губернатора області із Днем народження, депутати перейшли до справ державних. Однак, практично одразу слуги народу знайшли причину для суперечок. 

Так, сварки та непорозуміння між депутатами виникли під час обговорення програми про підтримку підприємницьких ініціатив демобілізованих та звільнених військовослужбовців, які воювали у зоні АТО. Після довгих дискусій депутати все ж вирішили не підтримувати цю програму, і успішно провалили голосування. Цю програму підтримали всього 23 депутати.

Надалі засідання відбувалося у більш спокійному режимі. Однак жваве обговорення виникло під час того, як чиновники приймали рішення щодо ліквідації шкірно-венерологічної служби Львівської області. Під час обговорення йшла мова про те, аби об’єднати шкірно-венерологічний диспансер, що вул. Коновальця, 1, планують об’єднати із шкірно-венерологічним диспансером №2, який розташований на  Замарстинівська, 83. Власне, за словами директора департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, подібне об’єднання дозволить зекономити понад 2 мільйонів гривень, однак скоротить кількість ліжко-місць на 80%. Така перспектива депутатів не злякала, тому рішення про ліквідацію установ було прийнято. “За” проголосували 57 народних обранців.

Ну а сільські дороги Львівщини отримають нове освітлення. Так, у вівторок, 14 лютого,  депутати обласної ради виділили 10 мільйонів гривень на освітлення сільських доріг на Львівщині. До слова, прийнята програма передбачає встановлення нових та заміну наявних 49,7 000 одиниць світлоточок ( та будівництво і реконструкцію 2,2 тис. км мереж зовнішнього освітлення.

Звісно, що не забули народні обранці про посадовців та держслужбовців. Так, на підвищення кваліфікації більше 1300 посадовців місцевого самоврядування та 425 держслужбовців, чиновники виділили цілих 300 тисяч гривень. За ці кошти будуть організовувати тематичні семінари, завдяки яким держслужбовці та посадовці, напевно, стануть якісніше виконувати свою роботу. 

Крім того, Львівська обласна рада звернулась до депутатів Верховної Ради України щодо прийняття закону “Про українську мову”. Так, на думку чиновників Львівщини, зволікати із цим питанням не можна, адже над відповідним законодавчим документом працювали справжні фахівці. За словами Володимира Гірняка, заступника голови обласної ради, цей закон здатен і захистити державну, українську мову, і створити їй нормальні умови для подальшого розвитку”. 

Ну і наостанок, депутати Львівської обласної ради звернулися до Петра Порошенка, з вимогою припинити торгівлі з тимчасово окупованими районами Донецької та Луганської областей. Зазначимо, що це питання вже давно турбує українське суспільство вже давно, однак уряд не поспішає приймати відповідний законопроект.