Продавці ринку у Кам’янці-Бузькій на Львівщині торгують продукцією із землі

logo


На стихійному ринку, що розташований біля автобусної станції у Кам’янці-Бузькій, свійськими тваринами, а також м’ясною та молочною продукцією селяни торгують із землі, не маючи належно облаштованих місць для продажу.

На імпровізованому базарі поблизу проїзної дороги двічі на тиждень кроликів продає місцева жителька Оксана Костишин. Пухнастих жінка возить у клітці, яку кладе на сідло велосипеда.

«Це незручно, особливо у спекотну погоду. Для своїх тваринок я маю рушник, накриваю їх, щоби не було гаряче. Якби обладнали місце павільйоном, стало б зручніше», – розповіла підприємиця.

Поруч інші продавці розташувались з курчатами й каченятами. Необхідних умов для продажу своєї продукції не мають і ті, хто возить на базар м’ясні та молочні вироби, а також рибу. Хтось торгує привезеним просто на тротуарі, інші – під саморобними будками. Підприємці жаліються: бракує ще й води та електрики.

Через стихійну торгівлю у Кам’янці-Бузькій на сполох забили медики. Вони переконують: через те, що продукцію не перевірили перед продажем, зростає ризик зараження інфекціями.

«На території ринку немає обладнаної м’ясоконтрольної станції, з якої би ветеринарна служба могла перевірити продукцію на якість. На сьогодні великою є загроза заразитися на свинську чуму. Поросята, якими торгують, можуть бути заражені, адже ми не знаємо, з якого села чи регіону їх завозять», – пояснив начальник районної лікарні ветмедицини Петро Браташ.

Тим часом у міській раді Кам’янки-Бузької кажуть: минулого року інвестор мав почати будівництво нового ринку, де б продавали м’ясні та молочні продукти. Проте через суперечки справа досі перебуває в суді. А вуличну торгівлю контролювати складно.

«Багато продавців стоять за межами ринку і не хочуть платити за місця у межах нього. Їм вигідніше торгувати на дорозі. З цього приводу ми неодноразово зверталися і в правоохоронні органи, і в санстанцію», – переконує міський голова Кам’янки-Бузької Олег Омелян.

Символічні 10-15 гривень від деяких продавців, які торгують тваринами та птахами біля дороги, надходять до місцевого водоканалу. Таку угоду чомусь уклали в місті