Прокуратура вимагає повернути землю заказника «Білий берег»

logo


Прокуратура вимагає повернути землю заказника «Білий берег»

Він розташований на території Перемишлянського лісництва та створений з метою збереження й відтворення ціннихдеревних насаджень і природного біорізноманіття

Пустомитівською окружною прокуратурою виявлено факт порушення інтересів держави у сфері охорони навколишнього природного середовища. Зокрема, в частині незаконної передачі земель лісового заказника у комунальну власність Перемишлянської міської ради.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Львівську обласну прокуратуру.

Мова йде про лісовий заказник місцевогозначення «Білий берег» площею 1 га. Він розташований на території Перемишлянського лісництва та створений з метою збереження й відтворення цінних деревних насаджень і природного біорізноманіття області.

Окрім цього, заказник входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання та щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.

Разом з тим, прокурори встановили, що у 2020 році, згідно Наказу Головного управлінняДержгеокадастру у Львівській області землі лісового заказника незаконно передані в комунальну власність Перемишлянської міської ради як землі сільськогосподарського призначення.

Таким чином, земля заказника «Білий берег» могла бути передана у власність чи користування юридичним чи фізичним особам, що завдало б непоправної шкоди довкіллю.

Реагуючи на даний факт, прокуратура звернулась до суду з позовом про повернення у власність Львівської обласної ради земельної ділянкиприродо-заповідного фонду.

Наразі Господарським судом Львівської області відкрито провадження у справі. Судовий розгляд триває.

Коментарі

Позначки: Львівська обласна прокуратура, Пустомити