Райадміністрації Львова купують піскосуміш з різницею в ціні до 55%

logo


sumishРайонні адміністрації Львова витратять на піскосуміш понад 6 млн. грн. Причому закупівельні ціни одного «куба» даної суміші різними адміністраціями відрізняються до 55%. Про це стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro, пишуть Наші гроші.Львів.

П’ять із шести районних адміністрацій обирають постачальника за результатами аукціону. Лише Галицька районна адміністрація уникла проведення аукціону і здійснила закупівлю за прямими договорами. Аби зробити це Галицька РА поділила предмет закупівлі на дві складові – пісок та сіль (тоді договір не перевищує поріг в 200 тис. грн), а також склала протокол про «погодні умови».

Згідно з ним, погодні умови можуть «призвести до виникнення надзвичайних ситуацій та травмування громадян», а тому «необхідно завчасно вжити заходів», тобто придбати товар в найкоротші терміни.

Партнери «НГ. Львів» з ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» підготували таблицю закупівель піскосуміші, згідно з якою ціна за кубічний метр коливається від 330 до майже 513 грн.

tablВартість 1 куб. м піскосуміші у місті Львові у закупівлях грудня 2016 – січня 2017 рр.

Згідно з інформацією в Prozorro, найдорожчу піскосуміш наразі придбала саме Галицька РА, яка уникла проведення аукціону. Враховуючи, що піскосуміш складається на 20% із солі та на 80% із піску, Галицька РА заплатить за тонну суміші 350 грн або майже 513 грн за куб. м (1 куб. м – 1,465 тонни). І сюди ще не входить вартість перемішування.*одиниця вимірювання – тонна або ціна за тонну

Дві районні адміністрації, Шевченківська та Залізнична, вже підписали договори на постачання піскосуміші, а закупівлі ще трьох РА перебувають на стадії публікації наміру про укладання договору. Найдешевше піскосуміш придбала Шевченківська РА – лише 330 грн за куб. м.

Фото: Гал-інфо