Раніше було важко зробити кілька кроків, а зараз долає до 6 кілометрів: 46-річний одесит, якому у Львові пересадили серце

logo


Фото: Galnet

Цього року Віталій Бабак з Одеси святкував у Львові одразу два Дні народження: вперше – коли у Львівській лікарні швидкої медичної допомоги Львова йому пересадили серце. Вдруге – коли ця сама лікарня запросила його у місто Лева на зустріч пацієнтів, яким трансплантували органи. Саме у день фотосесії для реципієнтів чоловікові виповнилося 46. 

До пересадки Віталій мав дилатаційну кардіоміопатію – ускладнення на серце після вірусної хвороби. Діагноз поставили у 2016 році, відтоді чоловік не працював і отримував пенсію за ІІ групою інвалідності. 

Раніше було важко зробити навіть кілька кроків. Не міг підіймати чогось важкого, спати заважав кашель. Постійно був на препаратах, іноді було більш-менш, а іноді – криза, – розповідає Galnet Віталій.

Понад рік тому він приїхав в Інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова у Києві і став там у чергу пацієнтів, які чекають на органи від посмертних донорів. Пообіді 26 грудня 2020 року йому подзвонили і повідомили, що у Львові є донор:

Це було перед самим Новим роком. У нас були плани на це свято, на Різдво. Ми купили подарунки дітям… Я був готовий до цього морально, але все одно переживав. Операція складна, тож були сумніви, можливо, слід це робити не зараз. Але вирішили: якщо випала така нагода, треба її використати. Вирішували швидко, бо треба було відповісти і одразу брати квитки на потяг.  

Сумка з усім необхідним на такий випадок стояла у Віталія уже давно. Через три години чоловік уже був у потязі, о 5 ранку – у Львові, ще за кілька годин його везли в операційну. У Львів він приїхав сам, бо дружина Жанна мусила залишитися вдома з трирічною донькою, яка тоді хворіла. Операція тривала близько трьох годин. Дружині вдалося приїхати з Одеси наступного дня після операції. Тоді ж Віталія перевезли на лікування в Київ. 

Отямився я ще на операційному столі, коли все закінчилося. За добу уже був у нормальному стані. Через тиждень уже вставав, рухався. У лікарні перебував ще близько місяця. Зараз я розробляю легені і тіло загалом. Багато ходжу – по 5-6 кілометрів на день. Лікарі уже дозволили легку гімнастику. Можливо, колись знову зможу працювати, але зараз важливо відновитися. 

Про те, як це – жити зі серцем іншої людини Віталій не роздумував. Каже: розглядає пересадку як медичне втручання, операцію, яка впливає на його здоров’я:

Чесно кажучи, я спілкувався з тими, кому пересаджували серце і ніколи не чув, щоб хтось думав про це.

Ні до операції, ні після неї про донорку Віталію не розповідали. Про те, звідки родом людина, яка віддала йому своє серце та як вона померла, він дізнався зі соцмереж після того як його виписали з лікарні. Син донорки Наталії Миколишин Любомир зазначав, що тішиться за Віталія, який отримав серце його матері, бо це серце переповнене надзвичайною жертовною любов’ю:

Надзвичайно цінно мені було побачити людину, яка носить у грудях мамине серце. Це просто моє внутрішнє бажання. У приватних зустрічах з реципієнтами я казав, що та велика мамина любов має жити і йти у світ так, як це було за її земного життя, – розповідав раніше Galnet Любомир. Повну розмову з ним можете прочитати ТУТ. 

Нагадаємо, 27 грудня 2020 року у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова пересадили чотири органи: серце, дві нирки і печінку. Того дня вперше на Західній Україні провели трансплантацію печінки. Щоб її виконати, з Києва приїхала команда Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова на чолі з Олександром Гриненком. Медзаклад Львова став другим місцем у країні, де відтепер роблять такі операції. 

Донором стала 47-річна жінка, яка померла від крововиливу у мозок. У жінки стався розрив аневризми. Після того, як лікарі констатували смерть головного мозку, її мама, брат і син дали згоду на донорство. Печінку Наталії Миколишин пересадили 39-річній жінці з Житомира, яка мала критично уражений орган. Її історію ми розповідали ТУТ. Реципієнтами нирок стали жителі Тернопільщини – 35-річна жінка та 47-річний чоловік. Серце отримав Віталій Бабак.

12 березня у Львові організували велику зустріч людей, яким протягом року у лікарні швидкої допомоги пересадили органи.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.