Rapid Trident 2020: українські та американські спецпризначенці виконали десантування безпарашутним способом з конвертоплану

logo


image

На Львівщину завітали американські конвертоплани Bell V-22 Osprey «Скопа», які є гвинтокрилим гібридом літака та гелікоптера. Дві машини цього типу, що належать до повітряно-тактичної групи Сил спеціальних операцій Збройних сил США в Європі, забезпечують в Україні відпрацювання спільних завдань американськими спецпризначенцями спільно з підрозділами Сил спеціальних операцій Збройних Сил України у рамках двостороннього навчання Rapid Trident 2020, повідомляє АрміяInform.

Здійснивши переліт з Вінничини на Львівщину, екіпажі «Оспреїв» прийняли на борт бійців українських ССО, що беруть участь у міжнародному навчанні «Репід Трайдент» Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ.

Над однією з учбових ділянок полігона спецпризначенці НАТО та України виконували тренувальне десантування безпарашутним способом.

– Наша робота передбачає постійне самовдосконалення і оволодівання техніками десантування з різних типів літальних апаратів. Цього разу десантувались з американських «Оспреїв». І це дуже не схоже на те, як проводити безпосадкове десантування з вертольота. Є відмінності. А значить треба тренуватись, – розповів один із учасників навчань.

Слід зазначити, що американський конвертоплан «Оспрей» – єдина у світі серійна машина цього класу. Гібрид літака та гелікоптера здатний нести на борту 9 тонн вантажу або дві дюжини бійців. V-22 летить вдвічі швидше, ніж американський двомоторний CH-47 «Чинук», а його корисне завантаження більше майже втричі.

Унікальні переваги літальному апарату Osprey надають його поворотні пропелери. Вони здатні створювати як підйомну силу, так і горизонтальну тягу. У результаті Osprey може зависати на місці подібно вертольота. Пара двигунів Rolls-Royce: кожен видає на валу потужність у 6150 к /с розташовані у гондолах на самих кінцях крил. Ці гондоли з пропелерами діаметром 11,4 м розгортаються на кути від 0 до 96 градусів, причому роблять таке перелаштування всього за 12 секунд.

Усередині крил конвертоплану прокладені кілометри трубопроводів, що подають паливо і гідравлічні рідини, а фюзеляж має достатню міцність, щоб витримати деформації під впливом двох двигунів вагою 437 кг. У конвертоплані використані композитні матеріали, щоби його вага була меншою, а міцність корпусу – більшою. Лопаті пропелерів складаються, щоб Osprey можна було базувати на авіаносних кораблях.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, в рамках навчань Rapid Trident 2020 вперше на території України відбулись двосторонні навчання повітряно-тактичної групи Сил спеціальних операцій ЗС США в Європі з відпрацювання спільних завдань з підрозділами ССО ЗСУ.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу