Рейд Різдвяним ярмарком у Львові: чи дотримуються підприємці правил пожежної безпеки

logo


МІСТО

Два роки тому під час ярмарку в одній із хатинок вибухнув газовий балон. Тоді постраждали четверо людей

Усі фото: Galnet

Щороку у Львові відбувається Різдвяний ярмарок. Дерев’яні хатинки зі смаколиками, які готують просто неба, та різноманітними сувенірами встановлюють на декількох локаціях в місті. 

Попри пандемію, цей рік не став винятком, 90 будиночків запрацювали на проспекті Свободи та ще 50 – на площі Ринок. Окрім того, в місті виділили ще кілька місць для мініярмарків. 

Ми також  плануємо маленькі локації, як минулого року. Розгорнемо ярмарок у скверику на вулиці Валовій. Також кілька днів працюватиме ярмарок біля Центру Довженка на Сихові, – розповіла директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Ірина Кулинич. 

Як запевняють міські чиновники, на ярмарку дотримуються усіх карантинних норм. 

А як щодо пожежної безпеки?  Нагадаємо, два роки тому біля Оперного театру вибухнув газовий балон в одній із хатинок. Вогонь перекинувся на сусідні будиночки. Унаслідок вибуху постраждали четверо людей. Тоді пожежу гасили 18 надзвичайників. За цим фактом поліція відкрила кримінальне провадження – порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки. 

Galnet вирішив піти у рейд та перевірити, чи дотримуються підприємці та продавці ярмарку правил пожежної безпеки. 

Як повідомив Galnet виконуючий обов’язки начальника відділу безпеки Головного управління ДСНС у Львівській області Юрій Юренц, щороку перед відкриттям ярмарку рятувальники проводять інструктаж для підприємців.

Перед відкриттям цих ярмарків ми зібрали всіх інспекторів господарювання. Особливу увагу звернули на питання електрогосподарства та на використання газових балонів у будиночках, – каже Galnet Юрій Юренц. 

Два роки тому після пожежі рятувальники разом із представниками Галицької адміністрації провели профілактичні перевірки і таки знайшли порушення. Про це раніше розповів провідний інспектор Головного управління ДСНС у Львівській області Антон Кравченко.

У торгових точках не можна проводити електромережу горючими основами без підкладання під них негорючого матеріалу, який мав би виступати за межі такого проводу. Тому цю мережу освітлення варто переробити, – каже Galnet Антон Кравченко 

Цьогоріч профілактичних рейдів на ярмарку рятувальники проводити не будуть. Лише, якщо ініціює мерія, пояснює Юрій Юренц:

Такі рейди можливі, якщо їх ініціюють органи місцевого самоврядування. Відповідно в комісії можливо такі рейди будуть, а конкретно наша служба перевірок проводити не буде.

Додамо, узимку впродовж святкового періоду Львів відвідує приблизно 300 тисяч туристів. 

Нагадаємо, Різдвяний ярмарок у Львові запрацював 17 грудня і триватиме до 20 січня. У робочі дні він діє  з 11:00 до 22:00. У святкові та вихідні дні – з 10:00 до 23:00.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги