Рештки 16-ти воїнів УПА, замордованих НКВС,завтра перепоховають у Соколівці на Львівщині

logo


image

Віднайдені рештки 16-ти воїнів УПА перепоховають у Соколівці на Львівщині.

Про це Dailylviv.com повідомили у Львівській обласній раді.

У п’ятницю, 15 жовтня, у селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району  відбудеться перепоховання рештків 16-ти воїнів Української повстанської армії.

Рештки ексгумували фахівці комунального підприємства Львівської обласної ради “Меморіально-пошуковий центр “Доля” в результаті пошукових експедиції у 2021 році.

Чин похорону  розпочнеться 15 жовтня о 10.00 годині у храмі села Соколівка.

Об 11.00 відбудеться церемонія перепоховання на місцевому кладовищі.

Нагадаємо, було ексгумовано 16 рештків, серед яких одна жінка. Більшість чоловіків загинули у молодому віці внаслідок вогнепальних ран, отриманих у бою. У кількох загиблих виявлено травми, завдані тупим предметом, які могли бути отримані незадовго до смерті чи в момент смерті.

“За результатами антропологічних досліджень можна зробити висновок, що удари завдавали в голову та обличчя тупим предметом чи прикладом гвинтівки. Як правило, таким чином поводились НКВСтии із затриманими або пораненими вояками. У кількох бійців знайдено дрібні особисті речі.

Характер виявленого поховання свідчить, що тіла загиблих воїнів УПА забрали з поля бою й хаотично скинули в яму”, – розповів керівник підприємства, депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета.