Рятувальники Стрийщини встановили пам’ятник «Святому Флоріану»

logo


23 Січня 2024, 18:20

освячення пам’ятника «Святому Флоріану» 204

освячення пам’ятника «Святому Флоріану»

На території пожежно-рятувального підрозділу
Стрийщини у День Соборності України відбулось урочисте відкриття та освячення пам’ятника «Святому Флоріану», який є заступником та покровителем усіх вогнеборців.

Про це повідимили на сторінці Стрийського районного управління ГУ ДСНС України у Львівській області.

Урочисто чин освячення скульптури звершив владика Стрийської єпархії УГКЦ Тарас
Сеньків. Дана скульптура була створена за сприяння меценатів, серед яких мршиинець Всеволода Білас. Автор проєкту Любомир Сакалош.

Святий Флоріан народився близько 250 року в Австрії та з часом пов’язав своє життя із військовою службою, де досяг успіху як командувач римською армією. Згодом Флоріанові було доручено створити і натренувати елітну групу солдат, в чиї обов’язки входила боротьба з
вогнем. Перші професійні пожежні підрозділи, створені Флоріаном, досить успішно охороняли Рим від вогненної напасті. Будучи все життя таємним християнином, одного разу він дізнався про кілька десятків християн, яких імператор Діоклетіан засудив до страти. Він одразу ж вирушив їм на допомогу з наміром не допустити цього, проте згодом був заарештований, позбавлений всіх звань, нагород та засуджений до смерті. Страта відбулася 4 травня 304 року. Саме цей день і прийнято вважати днем вшанування
«Святого Флоріана». На території України збереглося декілька десятків скульптурних зображень Святого Флоріана, де він зазвичай зображений в одязі римського воїна з відром або кухлем води. 

Проте цікавим фактом також є те, що саме пам’ятників «Святому Флоріану» на території України до сьогоднішнього дня було лише три – у Микулинцях (1797), у Загір’ї Зборівського району та Швайківцях Чортківського району.