Рятуйте, падаю: У львівські травмпункти за добу звертається до 170 чоловік, що травмувалися на вулиці

logo


Через ожеледицю люди падають, наслідок — забої, вивихи і переломи.

У коридорі травмпункту людно. Лікарі кажуть: найбільший наплив пацієнтів зранку, а ближче до обіду майже нікого немає. Наступний пік — ввечері, коли люди повертаються з роботи додому, пише газета Експрес.

“Найпоширеніша травма — переломи передпліччя. Коли люди падають, вони виставляють уперед руки — така захисна реакція, — каже Роман Мамчур, лікар-травматолог. — Серед інших, типових для зими травм: переломи рук, гомілки, забої грудної клітки, розтягнення зв’язок. Люди падають на вулиці там, де не прибраний сніг, а лід не посипаний піском.

Серед пацієнтів травмпункту найбільше людей похилого віку. Часто їх привозять карети “швидкої”, бо через біль не можуть іти.

До кабінету заходить чоловік років 50-ти. Шкутильгає. “Допомагав сусідові машину штовхати — забуксувала. Завелася, поїхала, а я зробив крок — і впав. Слизько дуже, — скаржиться. — Встати на ногу не можу. Що робити?”

Лікар оглянув спухлу гомілку. “У вас перелом, але треба зробити рентген, — констатував. — Доведеться накладати гіпс”.

“Плівки для рентгену в нас є, — каже Роман Мамчур. — Але вони розраховані на екстрені випадки: коли до нас привозять соціально незахищених пацієнтів, безхатьків. Іншим доводиться купувати. Гіпсові бинти та вату пацієнти теж купують у сусідній аптеці”.

“Одного бинта вистачає на те, щоб обмотати палець, — каже хірург Віталій Малімон. — Тож витрати залежать від травми та ступеня її складності”.