Роковини Скнилівської трагедії: ТСН познайомила людей із приголомшливого фото 15-річної давнини

logo


Журналісти відвідали хлопчика зі світлини, фотографа та пілота винищувача, що впав.

15 років минуло по Скнилівській трагедії – найбільшій катастрофі в світі під час авіашоу. Тоді під Львовом загинули 77 людей, 28 з них – діти, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Поранених були сотні. Усі просто прийшли на аеродром подивитися на показові польоти, але винищувач СУ-27 упав просто на людей. Сьогодні на летовищі по загиблих відправили панахиду. Львів’яни, які втратили рідних, прийшли з портретами жертв: дружин, чоловіків, дітей.

ВідеоУкраїна вшановує загиблих у Скнилівській трагедії під Львовом 15 років тому

У липні 2002 року весь світ облетіла світлина львівського фотографа: маленький 3-річний хлопчик Остап Хміль плаче, а поруч безпорадно дивиться на нього старший брат. Вони втратили обох батьків. Журналісти ТСН розшукали і малого, і кореспондента, який фіксував ті жахливі хвилини, і пілота, помилка якого призвела до катастрофи.

Нині Остапу вже 18, він навчається на автомеханіка. Каже, що про трагедію пам’ятає мало – лише паніку на летовищі, а також те, як мама його прикрила собою. “Виходить, вона обернулася і мене прикрила від осколків. В нас летіли осколки від літака. На цей момент якраз тато був на селі, він приїхав трохи пізніше. А тоді нас забрали з сусідів – бабця. Ми ніколи в сім’ї більш того не згадували – так щоб просто так”, – розповів хлопець.

Читайте також: Україна має виплатити 3600 євро постраждалим у Скнилівській трагедії

Фото зробив кореспондент Євген Кравс. За 15 років фотограф і його модель зустрілися. “Я-то не змінився, трішки посивішав. А він вимахав!”, – зізнається чоловік. І розповідає, що шок від катастрофи прийшов пізніше, а тоді спрацював професійний інстинкт. “В мене закінчилася плівка. Я ще потратив певний час, щоб у людей купити дві плівки. Різні кадри були, коли побачив двох хлопців, став звертати увагу на деталі. Гарний фон. Одразу в очах все написано. Світло добре падає”, – пригадує Євген.

Командир СУ-27 Володимир Топонар встиг катапультуватися. Він, другий пілот і троє високопосадовців з Міноборони отримали тюремні ув’язнення. За офіційною версією, причина трагедії – помилка льотчиків. Хоч експерти називали і невірну карту польотів, і воду, яка потрапила в електронні прилади. Село Зікрачі під Києвом – тут на поселенні добував термін покарання пілот, і тут-таки залишився жити. ТСН приїхала спитати, як часто йому сниться той день. “Я всіх пробачив. Якщо вони не пробачили, я тут до чого”, – питає Топонар. Він не любить і не дивиться телебачення, а до всього, що трапилося, тепер ставиться філософськи. “Я не хочу грішити. От і все. Щастя, удачі”, – прощається він і від’їздить до Кагарлика за продуктами.

Читайте також: Роковини Скнилівської трагедії зібрали родичів загиблих львів’ян

Євгеній Кравс знімає і далі, переважно спортивні репортажі. Остап Хміль перейшов на четвертий курс. Їх об’єднав лише один день. Сьогодні персонажі Скнилова живуть у різних світах.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко