Роковини смоленської катастрофи та розстрілу в Катині: у Львові вшанували жертв Сталіна та Путіна

logo


image

У Львівському кафедральному соборі відбулося богослужіння в 11–ті роковини смоленської катастрофи та 81-і роковини катинського злочину.

Про це повідомляє Польське радіо.

Помолитися за упокій жертв обох трагедій прийшли польські дипломати та представники польського середовища Львова.

Богослужіння пройшло під проводом пароха Львівського кафедрального собору прелата Яна Нікеля. Проповідь прочитав священик Кшиштоф Щебля, котрий наголосив: «збираємося тут, щоби шукати правду».

«Маю надію, що молоде покоління, котре підростає, буде пам’ятати про тих, хто любив свою батьківщину, хто віддав своє життя за вітчизну. Будуть пам’ятати про ці трагедії», – сказав він.

Вранці перед будинком польського консульства у Львові було виставлено банер з фотографіями 96 пасажирів літака, що розбився під Смоленськом. Львів’яни приносять сюди квіти та свічки.

Нагадаємо, що у квітні-травні 1940 року, радянські спецслужби розстріляли близько 22 тисяч взятих у полон поляків, більшість з яких були офіцерами. Таємні розстріли полонених, відомі під назвою Катинська трагедія, відбувалися власне в Катині, що поблизу Смоленська, а також в Калініні, Харкові, Києві, Мінську та, ймовірно, в інших місцях.

В авіакатастрофі 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому «Смоленськ-Північний» розбився польський урядовий літак з 96 особами на борту, які летіли на вшанування пам’яті жертв Катині. В авіакатастрофі загинули президентське подружжя Лєха та Марії Качинських, все військове командування польської армії, значна частина польської політичної, релігійної та громадської еліти країни.

У березні 2017 року тодішній міністр оборони Антоній Мацеревич назвав катастрофу під Смоленськом терактом, також він заявив про наявність «незаперечних свідчень російської відповідальності за смоленську катастрофу».