Розкопки на Вернісажі у Львові: що знайшли археологи. Фото

logo
157401_rozkopki_na_vernisazhi_u_lvovi_wo_znajshl.jpeg


У Львові на території Низького замку були проведені археологічні дослідження.фото: Рятувальна археологічна служба

фото: Рятувальна археологічна служба

НДЦ «Рятівна археологічна служба» провела роботи на території ринку «Вернісаж» між вулицями Низький Замок, Театральною, Лесі Українки та проспектом Свободи. Площа досліджень склала 30 кв.м., а глибина – приблизно 5 м.

Як зазначає директор підприємства Олег Осаульчук, ці роботи були попередніми, було проведено так зване шліфування для того, щоб розпочати розробку пограми досліджень на майбутнє.

«Ця територія надзвичайно цікава для досліджень з огляду на історію. Там містився Низький замок, палац наших князів Данила та Лева відповідно до різних матеріалів. Водночас ця територія надзвичайно складна для досліджень з огляду на те, що до війни там стояли забудови», – розповідає він.

За його словами, дослідникам було надзвичайно важко знайти місце для робіт, за необхідності узгодити інтереси археології та підприємців з ринку «Вернісаж».

«За результатами досліджень стало зрозумілим, що розкопки будуть надзвичайно складними з точки зору технології виконання. Було знайдено дуже багато решток фундаментів нині не існуючих будинків. Тільки в деяких місцях нам довелося попри мури та фундаменти дійти до материкової основи на глибині 4,5-5 метрів. Також нам вдалося виявити матеріали більш раннього періоду, ніж часи заснування Низького замку», – додав він.

Як говорить Олег Осаульчук, ще одним викликом для археологів лишаються ґрунтові води, які цілком імовірно можуть мати занадто високий рівень та стати на заваді нормальній роботі. Окрім суто технологічних складнощів, існують і юридичні, адже частково територія ділянки знаходиться в оренді, а частково використовується підприємцями.

За словами Олега Осаульчука, компанія погоджується провести повноцінні розкопки за умови надання простору для проведення досліджень.

«Необхідно досліджувати територію у 200-300 метрів площі, тоді ми можемо говорити про якісь просторові результати. Підприємці на “Вернісажі” погодяться, і ми знайдемо компроміс, єдине, чого вони побоюються – це прикриття якихось незрозумілих планів забудови під егідою розкопок», – додав він.

Перед дослідниками стоїть завдання узгодити питання проведення розкопок з управлінням охорони навколишнього середовища і зрозуміти, чи буде місто підтримувати цей проект, чи він припинить своє існування.

«Поки що ми хочемо розробити довгострокову програму досліджень, під яку почати пошук джерел фінансування, адже ці роботи будуть надзвичайно коштовними і місто навряд чи виділить кошти на повномаштабні археологічні дослідження. Це територія, яка не належить комусь конкретно, але для історії Львова та її розуміння має велике значення», – сказав він.

Микита Гладченко,

фото надані Рятівною археологічною службою


А поділитися?Вам має сподобатись...