«Самопоміч» звернулася до Порошенка через образу Козловським Москаленка

logo


image

Фракція партії «Об’єднання “Самопоміч”» у Львівській міській раді 29 грудня звернулася з відкритим листом до голови партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка через образу депутатом ЛОР від ЄС Григорієм Козловським депутата ЛМР від «Самопомочі» Андрія Москаленка.

Йдеться про коментар Козловського сайту «Вголос» 25 грудня, у якому він пояснював, чому подаватиме на Москаленка в суд, і водночас назвав його «маленьким гомосексуалістом». Це висловлювання сайти «Вголос» та Zik.ua винесли в заголовки своїх новин.

Відтак «Самопоміч» закликала Петра Порошенка публічно відреагувати на слова Григорія Козловського, які «дискредитують Львів та Україну в очах не тільки наших громадян, але й загалом європейської спільноти».

«Насправді заява та слова цього депутата нас не здивували. Наслухались за останні п’ять років у міській раді. Здивувала відсутність будь-якої реакції від вашої політичної сили, яка декларує відданість цінностям Європейського Союзу. Нагадаємо, що у п. 2 Договору про Європейський Союз зазначено, що Союз заснований на цінностях поваги до людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права, поваги до прав людини», – йдеться у відкритому листі «Самопомочі».

Бізнесмен Григорій Козловський був депутатом від «Блоку Петра Порошенка» у попередньому скликанні ЛМР, а нині є депутатом Львівської облради від «Європейської солідарності». Натомість депутатами ЛМР нового скликання стали його бізнес-партнери Юрій Ломага та Олексій Різник – теж від ЄС.

Під час сесії ЛМР 24 грудня фракція ЄС, яка є найбільшою в ЛМР, відмовлялася голосувати за бюджет Львова без ухвалення нового регламенту, відтак засідання перенесли двічі за день.

«Трохи про перенесення сесії міської ради. Вибачте, але це результат, коли до влади – тобто депутатами міської ради стають адвокати відомого “тютюнового олігарха” – тоді і прийняття бюджету можна робити заручником прийняття написаного на коліні регламенту», – відреагував на ситуацію Андрій Москаленко, маючи на увазі під «тютюновим олігархом» Григорія Козловського, власника тютюнової фабрики у Винниках.

Ці слова Григорій Козловський сприйняв як звинувачення у захопленні влади у Львові та вирішив подати до суду на Андрія Москаленка через образу честі, гідності та ділової репутації. Пояснюючи свою мотивацію «Вголосу», він і дозволив собі образливі висловлювання в сторону Москаленка.

Додамо, що сайт «Вголос» під час передвиборчої кампанії на місцевих виборах активно підтримував кандидата на мера Львова від ЄС Олега Синютку, у тому числі публікуючи фейки. Вважається, що сайт перебуває під контролем екс-депутата та спонсора партії «Свобода» Ігоря Кривецького.

Медіа партії Віктора Медведчука «Опозиційна платформа – За життя», зокрема і сайт Zik.ua, ще в травні підтримали інформаційну кампанію проти Андрія Садового та передруковували матеріали «Вголосу» з критикою чинного мера, хоча, як правило, не цікавляться місцевими новинами.