СБУ має взятися за провокацію поляків на “цвинтарі орлят” у Львові – Червак

logo


Голова ОУН та перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак заявив, що подію, яка сталася 4 листопада на Личаківському кладовищі, коли поляки запалили фаєри і вчинили антиукраїнську провокацію, має розслідувати СБУ.

Про це він написав у Facebook.

“У Львові на так званому «цвинтарі орлят», який розташований на території Личаківського кладовища, поляки вчинили антиукраїнську провокацію. Запалені на цвинтарі фаєри, польська символіка, образливі написи – це демонстрація наруги над Україною і українцями… Вважаю, що цю провокацію має розслідувати СБУ. Пояснення має дати посол Польщі в Україні”, – зазначив він.

Червак додав, що адміністрація кладовища зафіксувала проникнення провокаторів, але не викликала поліцію, оскільки не вважала це антиукраїнською акцією.

За його словами, наразі вкрай важливо розібратися із статусом «цвинтаря орлят». 

“Поляки не оцінили доброго жесту українців, які дозволили здійснити поховання поляків – учасників українсько-польської війни. Схоже, «цвинтар орлят» може перетворитися у місце паломництва польських шовіністів і провокаторів, які мріють про «польський Львів» і «Польщу від моря до моря», – додає Червак.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на своїй сторінці у Facebook зазначив:

“Це Львів, а не Польща. Це цвинтар, а не стадіон. Польські радикали продовжують використовувати мертвих у непотрібних війнах з сусідами”.

Як повідомлялося, 4 листопада польські футбольні фанати відзначили 100-річчя оборони Львова поляками від армії Західноукраїнської народної республіки, запаливши фаєри на Личаківському кладовищі, де поховані так звані львівські орлята. директор Личаківського кладовища Михайло Нагай підтвердив проведення акції. 

Читайте також: Варшава і Київ мають знайти “антивандальні” механізми – посол Польщі

З 2 по 22 листопада 1918 року між Українською Галицькою армією (УГА) та Польською Організацією Військовою (ПОВ) тривали бої за Львів, які завершилися перемир’ям. За час короткого перемир’я (18-20 листопада) ПОВ отримала підкріплення з Польщі, через що українські війська вимушені були відступити. Львівські орлята – неповнолітні польські добровольці.

Фото: Facebook