СБУ проведе перевірку через скандал на Львівському безпековому форумі

logo


Управління Служби безпеки України у Львівській області пообіцяло перевірити факти, що стосуються карти, скандал навколо якої зчинив голова ЛОДА Олег Синютка під час Львівського безпекового форуму. Про це СБУ повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Тепер слідчі СБУ мають перевірити факти, викладені у звернені та дати відповідну правову оцінку.

«У рамках перевірки, зокрема будуть опитані організатори форуму та усі особи причетні до можливого посягання на суверенітет та територіальну цілісність України», – йдеться у заяві СБУ.

Ця перевірка спричинена заявою голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки. Нагадаємо, що зранку 30 листопада Олег Синютка назвав Львівський безпековий форум «провокацією» та елементом «гібридної війни» через карту, яку продемонстрували під час однієї з панельних дискусій. На карті окуповані території на Сході України були підписані як «People’s republics of Donetsk and Luhansk».

Важливо додати, що вперше ця карта була опублікована ще у 2016 році на сайті Європейської ради з питань міжнародних відносин (European Council on Foreign Relations), яка є незалежним аналітичним центром. Вона слугувала ілюстрацією до статті, присвяченій загарбницьким діям Росії у Східній Європі, а саме – провокування конфліктів, політичний вплив та розміщення російських військ на територіях невизнаних державних утворень та «сірих зон» Абхазії, Південної Осетії, Нагірного Карабаху, Придністров’я – а також Криму та Донбасу.

Карта, що стала приводом для перевірки СБУ

На карті позначена кількість російських військ у регіонах, засновані на даних щорічного звіту про військовий баланс у світі від Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) та інтерв’ю. У примітках до карти також зазначено, що кордон між «ДНР» та «ЛНР» і Росією практично відсутній, через що російські збройні сили регулярно його перетинають.

Під час Львівського безпекового форуму вищезгадана карта була представлена як ілюстративний матеріал до панелі із темою «Чи можна було відвернути війну у сучасній Європі?», де серед інших питань обговорювали політику і дії Росії в Європі.

Серед спікерів Форуму – генерал Бен Ходжес, командувач сухопутними військами НАТО в Європі; Майкл Карпентер, колишній заступник державного секретаря з питань оборони США; Джеймс Безан, член парламенту Канади; Джеймс Шерр, аналітик, письменник, політолог з міжнародним визнанням; Гленн Ховард, директор Jamestown Foundation, впливової американської аналітичної організації; Свен Сакков, директор національного інституту безпеки і оборони Естонії. Модератори Форуму – Мирослава Гонгадзе, Браян Борнер, Наталія Соколенко, Валерій Пекар, Мері О’Хаген та інші відомі іноземні та українські журналісти та експерти.