СБУ знайшла тіло вбитого у 2016 році водія BlaBlaCar

logo


image

Служба безпеки України відшукала останки вбитого у 2016 році водія BlaBlaCar львів’янина Тараса Познякова.

Про це повідомив кореспондентові Укрінформу речник СБУ Артем Дехтяренко.

«Наразі співробітники СБУ відшукали труп Тараса Познякова. До пошукових робіт була залучена спецтехніка Міноборони. Спецслужбою отримано та перевіряються дані, що свідчать про можливий замовний характер вчинення вбивства», – сказав Дехтяренко.

За його словами, попередньо кримінальне провадження кваліфіковане за п. 11 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство).

У СБУ поінформували, що на початку 2016 року із зони проведення АТО до Києва повернулись бійці «Правого сектору» громадянин РФ Луан Кінгісепп та громадянин України Дмитро Голуб.

Наприкінці березня 2016 року вони зареєструвались на онлайн-сервісі BlaBlaCar. 30 березня 2016 р. Тарас Позняков зареєстрував чергову поїздку зі Львова до Києва на сервісі BlaBlaCar, які попередньо здійснював автомобілем Volkswagen Touareg, що належав його батьку.

На цю поїздку зареєструвалося 3 особи. Як пізніше встановлено, реєстрацію здійснив Кінгісепп на себе та ще одну вигадану жінку, а також Дмитро Голуб на себе особисто.

За даними слідства, 4 квітня Позняков спільно з Кігісеппом та Голубом на автомобілі Audi А-6 вирушили до Києва.

Того ж дня на ділянці дороги «Житомир-Київ», між селищами Бузова та Гурівщина Позняков був убитий – постріли з пістолета ТТ здійснив Кінгісепп.

Разом із Голубом вони закопали тіло вбитого Познякова та знищили засоби зв’язку.

Особи Кінгісеппа та Голуба були встановлені співробітниками Національної поліції. Водночас відразу їх затримати не було можливим, у зв’язку з чим вони з травня 2016 року перебували у розшуку.

У серпні 2016 р. Голуб був затриманий поліцією. Під час проведення слідчих дій він не надав інформації про обставини вчинення злочину та місце поховання Тараса Познякова, а також про можливих замовників викрадення та вбивства львів’янина.

23 березня 2019 року у Києві під час святкування свого дня народження в орендованій квартирі Кінгісепп підірвався на вибуховому пристрої і загинув.

28 травня 2019 року вирок Києво-Святошинського районного суду Київської області Голуба засуджено до довічного позбавлення волі.

Слідчі ГСУ СБУ слідчим шляхом отримали інформацію щодо обставин вбивства Познякова на трасі «Житомир – Київ», місця поховання та обставин, що передували скоєнню вбивства, та осіб, імовірно причетних до його організації.

В СБУ зазначили, що пошук місця поховання тіла Тараса Познякова ускладнювався суттєвими змінами рельєфу за п’ять з половиною років, які минули з часу вбивства. До пошукових робіт була залучена важка техніка, а також застосоване спеціальне технічне обладнання – георадар «EASY RAD – GPR», що використовується відділом репатріаційних заходів та пошукової роботи Управління цивільно-військового співробітництва ГШ ЗСУ.